دانلود پاورپوینت مراحل رشد اخلاقی در کودکان

دانلود پاورپوینت مراحل رشد اخلاقی در کودکان
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
9,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت مراحل رشد اخلاقی در کودکان

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پاورپوینت مراحل رشد اخلاقی در کودکان می باشد که با فرمت ppt در ۲۷ اسلاید قابل ویرایش با بهترین کیفیت تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

مواردی که در پاورپوینت جامع مراحل رشد اخلاقی در کودکان به آن ها اشاره شده است عبارت اند از :

مراحل رشد اخلاقی در کودکان

نظریه‏ های شناختی

الف. نظریه پیاژه و رشد قضاوت اخلاقی

مراحل رشد اخلاقی از دیدگاه پیاژه

ب. کهلبرگ و شرح مراحل اخلاقی

مراحل نظریه رشد اخلاقی کلبرگ

نظریه رشد اخلاقی کارول گیلگان و تئوری رشد اخلاقی اسکینر

به او در مورد احساسات آموزش دهید

مدل‌ سازی رفتارهای خوب

برنامه‌ریزی برای کارهایی که به کودک آموزش می‌ دهید

تشویق برای رفتارهایی که طرفدارش هستید.

فعالیت‌های موثر در رشد اخلاقی

محتوای اسلاید ۳

در مورد رشد اخلاقی گفته شده است که ؛ «رشد اخلاقی در برگیرنده آن دسته از قوانین و مقررات  اجتماعی است که تعیین می کند انسانها در رابطه با دیگر مردم چگونه باید رفتار کنند». از نظر روانشناسان این قوانین مشتمل بر سه جنبه اساسی شناختی، عاطفی، و رفتاری هستند که تبیین آنها و چگونگی روابطشان با یکدیگر و تأثیری که در فرایند درونی سازی دارند، محور بحث های روان شناختی است. این تعریف با اینکه تا اندازه ای ماهیت رشد اخلاقی را روشن می کند، ویژگیهای مشخص کننده و امتیاز بخش آن را در میان بخشهای دیگر چندان روشن نمی کند. برای روشن شدن معنای دقیق رشد اخلاقی چند نکته را باید مورد توجه  قرار داد:

۱) اختیار و عمد در کارهای اخلاقی؛ ۲) ارتباط با حالات روانی و کمال درونی. اگرچه حال در فرهنگ های مختلف در مورد  خوب و بدهای اخلاقی که از جهان بینی ها و اهداف مختلف آنها نشأت می گیرد، تفاوتهایی نیز یافت می شود؛ اما در هر صورت، در بسیاری از جوامع، یکی از مهمترین وظایف فرهنگی آشنا سازی کودک با قوانین اخلاقی و کردار خوب و بد است…

مطالعه بیشتر