دانلود جامع ترین فایل فقه استدلالی ترجمه تحریر الروضه فی شرح اللمعه

دانلود جامع ترین فایل فقه استدلالی ترجمه تحریر الروضه فی شرح اللمعه
نوع فایل
word
حجم فایل
5mb
نویسنده
دسته بندی
9,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جامع ترین فایل فقه استدلالی ترجمه تحریر الروضه فی شرح اللمعه

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین فایل ورد فقه استدلالی ترجمه تحریر الروضه فی شرح اللمعه نوشته علیرضا امینی، محمدرضا آیتی می باشد که با فرمت WORD به زبان فارسی با بهترین کیفیت تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فقه استدلالی ترجمه تحریر الروضه فی شرح اللمعه به قلم علیرضا امینی و محمدرضا آیتی مشتمل بر ۵۳ فصل از معرفی زندگی نامه … تا قصاص و دیات

فهرست مطالب جامع ترین فایل ورد فقه استدلالی ترجمه تحریر الروضه فی شرح اللمعه :

پیشگفتار زندگینامه شهیدین

طهارت

نماز زکات خمس روزه

جهاد

امر به معروف و نهی از منکر

کفارات

قضا شهادات

عطایا

تجارت

دین رهن حجر

ضمان

حواله

کفالت

صلح شرکت مضاربه

عاریه مزارعه مساقات اجاره وکالت شفعه مسابقه سوارکاری و تیراندازی جعاله وصیت

طلاق

خلع و مبارات

ظهار

العان

اقرار غصب قطعه

احیای موات

شکار

ذبح

خوردنی ها و آشامیدنیها میراث

حدود

قصاص دیات

پیشگفتار

ما مفتخریم که مذهب ما جعفری است که فقه ما که دریایی بی پایان است یکی از آثار اوست. (وصیت نامه امام خمینی -ره)

سابقه آشنایی مراکز نوین آموزش عالی کشور ما با متون و منابع اسلامی، از جمله فقه استدلالی، به قدمت عمر این مراکز است و به طور مشخص، پس از تأسیس دانشگاه تهران و شکل گیری دانشکده های علوم انسانی آن، بویژه «حقوق و علوم سیاسی» و «معقول و منقول»، متولیان برنامه ریزی آموزشی در مراکز دانشگاهی، دروس فقه» و «اصول» را به عنوان واحدهای اصلی این رشته ها به تصویب رساندند. این پدیده مولود عوامل متعددی است که از جمله آنها می توان به عمق و غنای مقررات فقه اسلامی، بویژه فقه شیعه و نیز باور و اعتقاد دینی مردم به لازم الاجرا بودن این مقررات اشاره کرد.

عظمت احکام فقه اسلامی چنان بود که علی رغم حرکت فزاینده نظام منفور شاهنشاهی به سوی الگوبرداری از مغرب زمین در تمامی شؤون، از جمله قانون نویسی کلاسیک، مقررات فقه اسلامی دست کم در بدو امر صدرنشین این جریان گردید. یکی از حقوقدانان قدیمی ایران در این باره می نویسد: «به نظر ما، قانون مدنی مهمترین قانونی است که تا به حال به تصویب مجلس شورای ملی ایران رسیده است. قانون مدنی، اساس حقوق جدید ایران محسوب می شود».

مطالعه بیشتر