دانلود جامع ترین پاورپوینت جغرافیای استان هرمزگان

دانلود جامع ترین پاورپوینت جغرافیای استان هرمزگان
نوع فایل
ppt
حجم فایل
4mb
نویسنده
9,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جامع ترین پاورپوینت جغرافیای استان هرمزگان

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پاورپوینت درس جغرافیای اقتصادی ایران با موضوع : جغرافیای استان هرمزگان می باشد که با فرمت ppt در ۷۴ اسلاید قابل ویرایش با بهترین کیفیت تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست:

موقعیت جغرافیایی

طول و عرض جغرافیایی

آب و هوا و اقلیم استان

داده های هواشناسی

میانگین بارندگی

ویژگی های جمعیتی

تغییرات جمعیت شهری وروستایی استان و متوسط رشد ساالنه سال های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۵

گزیده شاخص های جمعیتی استان به تفکیک نقاط شهری و روستایی در سال ۱۳۹۵

میزان باسوادی درجمعیت ۶ ساله و بیشتر برحسب وضع سکونت درسال ۱۳۹۵

ویژگی های فرهنگی

ناهمواریهای استان هرمزگان

تنگه هرمز

خلیج فارس

حیات وحش

صنایع دستی

گردشگاه ها

جزیره قشم

جاذبه های تاریخی

کشاورزی

صنعت استان هرمزگان

جامع ترین پاورپوینت جغرافیای استان هرمزگان:

محتوای اسلاید ۵

آب و هوا و اقلیم استان

بخش عمده‌ای از مساحت استان هرمزگان را مناطق کوهستانی در برگرفته‌اند و کوه‌های این منطقه ادامه رشته کوه‌های زاگرس اند که به تدریج از شمال شرقی به جنوب شرقی امتداد می‌یابند. ادامه این رشته همراه با کاهش ارتفاع، به تپه ماهورهای آهکی، گچی و شنی منتهی شده و به زمین‌های پست ساحلی خلیج فارس و دریای عمان متصل می‌گردد. این ناحیه پست ساحلی، در اطراف تنگه هرمز وسعت بیشتری یافته، و شرایط مساعدی برای کشاورزی و صیفی به وجود آورده‌ است.

محتوای اسلاید ۳۶

صنایع دستی

´صنایع دستی این استان جنبه تجاری ندارد و فقط در اکثر موارد تامین کننده بخشی از نیازهای منطقه ای می باشد .

´ مهمترین صنایع دستی فعال دراستان هرمزگان عبارتنداز : سبد و حصیربافی ، ساخت ظروف حصیری از جمله صنایعی است که در منطقه  میناب و بشاگرد  رواج فوق العاده ای دارد .

´سفالگری ، این نوع مشاغل بیشتر در شهرستانهای بندرعباس ومیناب رواج دارد که معمولا سفالگران این استان خاک مورد نیازشان را از داخل روستاهای اطراف تامین می کنند .

´گلابتون دوزی ، زردوزی که در نقاط مختلف به کم دوزی ، کمه دوزی ، گلدوزی ، برودری دوزی و کمان دوزی شهرت دارد . درحال حاضر به ویژه شهرهای بندرلنگه ، بندرعباس و میناب از مراکز عمده ی تولید آن می باشند.

مطالعه بیشتر