دانلود پاورپوینت نحوه استعداد یابی یک رشته ورزشی

دانلود پاورپوینت نحوه استعداد یابی یک رشته ورزشی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
150kb
نویسنده
6,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت نحوه استعداد یابی یک رشته ورزشی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پاورپوینت نحوه استعداد یابی یک رشته ورزشی می باشد که با فرمت ppt با قابلیت ویرایش در ۲۰ اسلاید تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت نحوه استعداد یابی یک رشته ورزشی:

◦تمرین و تلاش و پشتکار لازمه موفقیت در هر کاری می باشد. اما شرط رسیدن به قهرمانی در رشته های ورزشی در سطوح بالا مانند المپیک علاوه بر تلاش و تمرین نیاز به عوامل و شرایط دیگری نیز دارد. یکی از مهمترین این عوامل استعداد می باشد. راه های مختلفی برای فهمیدن اینکه فرد استعداد لازم را دارا می باشد، وجود دارد. اما هیچ کدام از آنها نمی توانند با صد در صد اطمینان بگویند که ورزشکار شما قهرمان خواهد شد، چون قهرمانی یک پروسه و فرایند پیچیده می باشد و عوامل زیادی در آن دخیل می باشد.

فاکتور های اثرگذار بر موفقیت برنامه های استعداد یابی ورزشی

۱. توانایی تشخیص ورزشکاران مستعد در سنین پایین

۲. توانایی پیش‌بینی رشد و تکامل جسمانی ورزشکار

۳. توانایی کسب ضمانت جهت حمایت های پس از فرآیند

۴. استعدادیابی از والدین، مربیان، فدراسیون‌های ورزشی و سازمان ورزش کشور توانایی حفظ و ایجاد انگیزه جهت شرکت ورزشکار مستعد در رشته ورزشی مورد نظر

۵. توانایی گسترش و ارتقاع سطح علمی مربیان که با ورزشکاران مستعد تمرین مینماید.

روش های استعداد یابی ورزشی

روش سیستماتیک

روش غیر سیستماتیک

روش سیستماتیک

الف: روش مبتنی بر سیستم: در این روش، نهادی خصوصی یا ایالتی، با روش‌های سیستماتیک و سازماندهی شده به کشف افراد مستعد می‌پردازد. کشف افراد از طریق انجام آزمون و شیوه‌های رقابتی صورت می‌گیرد.

ب: روش مبتنی بر شخص: زیربنای این روش، ورزش همگانی است. در این روش، ساختارهای ورزش برای فرد ورزشکاری که در مسیر طبیعی پیشرفت ورزشی، مستعد شناخته می‌شود، وضعیت پرورش را فراهم می‌آورند. روش فوق، یک روش سنتی برای کشف افراد مستعد در بسیاری از کشورها است.

مطالعه بیشتر