دانلود فایل تمرین برای درمان لوردوز و کیفوز

دانلود فایل تمرین برای درمان لوردوز و کیفوز
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
7,700 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل تمرین برای درمان لوردوز و کیفوز

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پاورپوینت تمرین برای درمان لوردوز و کیفوز می باشد که در قالب ppt در ۲۵ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت تمرین برای درمان لوردوز و کیفوز

لوردوز : گودی کمر یا لوردوز به معنی افزایش تقعر ستون مهره ی کمری است. در لوردوز یا گودی بیش از حد کمر قوس ستون فقرات کمری به جلو بیشتر شده،شکم به جلو امده و باسن به عقب میرود.

کیفوز:قوز کمر یا کیفوزستون فقرات نوعی انحراف در ستون مهره هاست که باعث میشود این بخش از بدن به طرف بیرون خمیده شود ودر نتیجه یک خمیدگی غیر طبیعی در کمر پدیدار میشود. این اختلال گاهی قوز کمر و در موارد بسیار شدید گوژپشتی نامیده میشود.

ورزش هایی برای درمان و رفع لوردوز:

۱ )) کشش کمر: تمرین مناسبی برای شروع محسوب میشود.

**تایم و تکرار : نفس عمیق کشیده و به مدت ۳۰ الی ۶۰ ثانیه این حالت را نگه دارید.

۲)) کشش عضله ی خم کننده ران : حین انجام این تمرین اجازه ندهید کمر شما دچار انحنا و قوس شود. برای افزایش کشش دست چپ خود را به سمت بالا اورده و به سمت راست متمایل کنید.

*تایم و تکرار : این حالت را به مدت ۳۰ الی ۶۰ ثانیه نگه دار

۳ )) حرکت کرانچ شکم: تقویت عضلات شکم مرحله ی بعدی بعد از دو تمرین قبل میباشد.

با خم کردن زانو این تمرین اسان تر خواهد شد.به ارامی کمر خود را تا ۳۰ درجه از روی زمین بلند کرده و به ارامی به موقعیت قبلی برگردانید.

* تایم و تکرار : با ۱۰ بار تکرار شروع کرده و تعداد تکرار هارا به ۳۰ یا بیشتر برسانید.

مطالعه بیشتر