دانلود تحقیق درس طراحی گرافیک سیاه و سفید

دانلود تحقیق درس طراحی گرافیک سیاه و سفید
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
80,000 تومان 6,500 تومان

توضیحات فایل:

دانلود تحقیق درس طراحی گرافیک سیاه و سفید

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل فایل pdf تحقیق درس طراحی گرافیک سیاه و سفید با موضوع : اصول و عناصر بنیادی در هنرهای تجسمی می باشد که با فرمت پی دی اف در ۱۵ صفحه تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

تحقیق درس طراحی گرافیک سیاه و سفید:

مبانی هنرهای تجسمی چیست؟

در زمان ما، همه ی هنرهایی که قابلیت شکل پذیری دارند و به وسیلهی حس بینایی یا بصری، درک میشوند؛ در مجموعه ی هنرهای تجسمی قرار میگیرند؛ مانند: عکاسی، طراحی، گرافیک، نقاشی و مجسمه سازی و … همه ی هنرهایی که به صورت بصری ارائه یا دیده میشوند و با تصویر، سر وکار دارند؛ اصول و مبانی مشترکی دارند که مبانی هنرهای تجسمی یا مبانی هنرهای بصری، نامیده میشود.

وسایل و ابزار ارتباط بصری به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند:

۱ . ابزار ایجاد عناصر بصری مانند: مداد، قلم فلزی، راپیدوگراف، روان نویس و…
۲ . زمینههای ایجاد آثار مانند: کاغذ معمولی، مقوای گلاسه، مقوای فابریانو، دیوار و هر زمینهای که بتوان، با ابزارهای ایجاد عناصر روی آن ترسیم کرد.
۳ . وسایل کمکی مانند: تخته شاسی، شابلون، پیستوله، گونیا، پرگار و …

عناصر هنرهای تجسمی

عناصر هنرهای تجسمی، عبارتند از: نقطه، خط، سطح، حجم، بافت، رنگ و تیرگی– روشنی

کیفیتهای هنرهای بصری

کیفیتهای هنرهای بصری عبارتند از: تعادل، تناسب، هماهنگی، ریتم، کنتراست و…

کادر در هنرهای تجسمی

محدودهای را که هنرمند، برای ارائه و اجرای اثر خود، برمیگزیند؛ کادر میگویند. به بیانی دیگر، بدون وجود کادر، عناصر هنرهای تجسمی، معنا و مفهومی دقیق و صحیحی، ندارند.

نقطه در هنرهای تجسمی

نقطه چیست؟
نقطه از دیدگاه ریاضی، عنصری است که طول و عرض و ارتفاع ندارد و فضایی را اشغال نمیکند؛ ولی از دیدگاه هنرهای تجسمی، عنصری بصری است…

مطالعه بیشتر