دانلود فایل اخلاق زیستی پزشکی باروری در ۱۸ اسلاید

دانلود فایل اخلاق زیستی پزشکی باروری در ۱۸ اسلاید
نوع فایل
ppt
حجم فایل
350kb
نویسنده
130,000 تومان 9,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل اخلاق زیستی پزشکی باروری در ۱۸ اسلاید

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت اخلاق زیستی پزشکی باروری می باشد که با فرمت ppt در ۱۸ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت اخلاق زیستی پزشکی باروری در ۱۸ اسلاید قابل ویرایش:

اخلاق زیستی (bioethic )

بخشی از اخلاق کاربردی است و معمولا با اخلاق پزشکی هم معنا است.
بر دو روش تأکید بسیار دارد:
* تمرکز بر مسائلی که مستقیما با بهداشت و پزشکی ارتباط دارند.
* تمرکز بر چالش های اخلاقی که به سبب پیشرفت­های زیست پزشکی شگفت­انگیزی مانند امور ژنتیک بوجود آمده است.

رابطه اخلاق زیستی و اخلاق پزشکی

شاید بتوان اولین اثر اخلاق زیستی را کتاب « اخلاقیات و پزشکی » نوشته جوزف فلچر دانست که در سال ۱۹۵۴ منتشر شد .

به این ترتیب از دهۀ ۱۹۶۰

اخلاق پزشکی از حوزه رابطه محدود پزشک و بیمار به حوزه فراگیر همه جنبه های اخلاقی سلامت و بیماری در جامعه گسترش یافت. آنچه زمینه ساز رویکرد جدید در حوزۀ اخلاق پزشکی و توجه به اخلاق زیشتی در متن جوامع شد، احساس تعهد به تلاش برای رفع عوامل محیطی و اجتماعی بود که به نحوی در سلامتی افراد مؤثرند؛ چه این عوامل به زندگی مربوط باشد؛ مانند رژیم غذایی ناسالم ؛ سیگار کشیدن، ورزش نکردن، و چه مربوط باشد به آلودگی محیط زیست، ازدحام جمعیت و سایر خطرات زیست محیطی و یا حتی به شکل سیاسی و بحث برانگیزتر؛ مانند فقر بیکاری، جنایت و رفاه در اشکال گوناگون آن….

اخلاق پزشکی و زیستی از دهۀ ۱۹۷۰ در ایالات متحده، به عنوان حوزه ای مشترک ، مورد توجه قرار گرفت.. به هر حال اخلاق زیستی از یک طرف به عنوان جنبش مدنی برای احقاق حقوق بیماران، زنان و سایر اعضای گروه های آسیب پذیر اجتماعی، و از طرفی به عنوان موضوعات اخلاقی ناشی از تکنولوژی پیشرفته زیست پزشکی و حتی اخلاق محیط زیستی مورد توجه و اهمیت است، از اینرو، از دهۀ ۱۹۷۰ اخلاق زیستی به عنوان یک رشته دانشگاهی نهادینه شد و به تدریج در سایر کشورها، به عنوان مباحثه ای دانشگاهی استقرار یافت.پیداست که انواع ایده ها، نظریه ها و مکتبها در زمینه اخلاق زیستی در میان کشورها و سنت ها و نحله های فکری مختلف وجود دارد.

گستره اخلاق زیستی

تولید مثل
باروری و نایاروری
سقط جنین
پیوند اعضا
مرگ آسان

مطالعه بیشتر