دانلود پاورپوینت ملاحظات اخلاقی در روش باروری رحم جایگزین

دانلود پاورپوینت ملاحظات اخلاقی در روش باروری رحم جایگزین
نوع فایل
ppt
حجم فایل
11mb
نویسنده
150,000 تومان 11,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت ملاحظات اخلاقی در روش باروری رحم جایگزین

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود پاورپوینت ملاحظات اخلاقی در روش باروری رحم جایگزین در اخلاق پزشکی می باشد که با فرمت ppt در ۴۰ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست مطالب

زمینه و هدف

کشورها و رحم جایگزین

رحم جایگزین در ایین های مختلف

ارزیابی اخلاقی بحث مادر جایگزین

شأن انسانی

اصل استقلال فردی

اصل عدم اضرار

اصل عدالت

نتیجه گیری

بررسی مساله روح در شبیه سازی انسان

تکنیک های شبیه سازی

عوامل تاثیر گذار بر شخصیت انسان

شبیه سازی انسان از منظر قرآن

کاربردهای اقتصادی

منابع

پاورپوینت ملاحظات اخلاقی در روش باروری رحم جایگزین :

زمینه و هدف

روش های کمک باروری تحول عظیمی در توانمندی بقای نسل و تحکیم ساختار خانواده زوج های نابارور ایجاد کرده است . اما این فن آوری نیز مانند هر فن آوری جدید دیگر در پزشکی با خود سئوالاتی در مورد درستی و نادرستی اخلاقی آن پیش می کشد.یکی از این روش های کمک باروری که استفاده از آن پیشینه طولانی دارد استفاده از مادر جایگزین است . در روش مادر جایگزین، مادری توافق می کند باردار شود تا کودکی را برای دیگری به دنیا آورد.

نتیجه گیری

گروهی از حقوقدانان آنها با استناد به اصل صحت و این که این قرارداد مخالف صریح قانون نیست و چون عقل آن را تأیید می کند به حکم قاعده “کلما حکم به العقل حکم به الشرع” شرع نیز آن را تأیید می نماید.گروهی از حقوقدانان استفاده از رحم جایگزین را نوعی برده داری در عصر حاضر می دانند و با توجه به اصل غیر قابل تصرف بودن جسم انسان، این قرارداد را مخالف با اخلاق حسنه و نظم عمومی جامعه دانسته و حکم بر بی اعتباری آن داده اند.

مطالعه بیشتر