دانلود جامع ترین جزوه آموزشی اموال و انبار pdf

دانلود جامع ترین جزوه آموزشی اموال و انبار pdf
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
100,000 تومان 7,700 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جامع ترین جزوه آموزشی اموال و انبار pdf

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه آموزشی اموال و انبار می باشد که با فرمت pdf در ۴۲ صفحه با قابلیت سرچ و جستجو تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن جامع ترین جزوه آموزشی اموال و انبار pdf:

بخش اول :اموال

مقدمه :

هر سازمانی برای رسیدن به اهداف سازمانی خود ، نیازمند وجود منابع و امکانات کافی برای ادامه حیات سازمانی خود می باشد. یکی از این منابع بااهمیت ، دارایی های سازمان می باشد. دارایی های هر سازمان ، منابع ضروری و عمده مورد نیاز آن سازمان محسوب می شود. یکی از عمده ترین این دارایی ها ، دارایی های ثابت مشهود منقول و غیرمنقول می باشد که بدلیل اهمیت آنها در انجام قعالیتهای سازمان ، مورد بررسی قرار می گیرند.

تعاریف :

۱ – اقلام مصرفی :

اقلامی هستند که دارای عمر مفید بسیار محدود بوده و بدلیل اینکه دارای منافع محدود و انی برای سازمان می باشند، جزو هزینه های دوره طبقه بندی می شوند .

۲ – اقلام غیر مصرفی سرمایه ای :اقلامی هستند که به قصد بهره برداری و سود آوری در آینده خریداری شده اند و از نوع اموال و داراییها محسوب می شوند، این کالاها در گذر زمان مستهلک شده و برای آن ها استهلاک محاسبه می شود و استهلاک آن ها جزء سرفصل
هزینه قرار می گیرد، اقلام غیر مصرفی پس از خرید به دارایی سازمان افزوده می شوند. این اموال دارای عمر مفیدی بیش از یکسال میباشند بنابراین دارای پلاک برچسب اموال میباشد و اطلاعات آن ها در کارت اموال نگهداری می شود.

دارائیهای ثابت مشهود دارای ویژگیهای عمده ذیل می باشند :

الف- به منظور تولید یا عرضه کالا و خدمات یا مقاصد اداری، مورد استفاده قرار می گیرند
ب- به قصد بهره برداری مداوم خریداری یا ایجاد شده باشند
ج- دارای موجودیت عینی و عمر نسبتاً طولانی معمولا بیشتر از یکسال مالی باشند.
د- فروش آنها در دوره عادی عملیات شبه تجاری دانشگاه / دانشکده / بیمارستان و ……. مورد نظر نبوده و به منظور سرمایه گذاری، خریداری یا ایجاد شده باشند.

مطالعه بیشتر