دانلود جزوه درس حقوق ثبت اسناد و املاک ویرایش جدید

دانلود جزوه درس حقوق ثبت اسناد و املاک ویرایش جدید
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
70,000 تومان 5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه درس حقوق ثبت اسناد و املاک ویرایش جدید

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جزوه درس حقوق ثبت اسناد و املاک ویرایش جدید می باشد که با فرمت pdf در ۱۲۸ صفحه با قابلیت سرچ و جستجو تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جزوه درس حقوق ثبت اسناد و املاک ویرایش جدید:

تاریخچه ثبت

قبل از زمان ناصرالدین شاه دفاتر شرعیات وجود داشت نزد علما ،که مردم معاملاتشون رو در دفاتر شرعیات ثبت میکردند.
در زمان ناصرالدین شاه که سفرهای زیادی به خارج از کشور داشت و راهها دور بود و رفت و آمد با سختی انجام میشد، وقتی رفت و آنجا قانونگذاری در فرانسه و انگلیس و جاهای دیگر را دید ، روی آورد به اینکه بیاییم کاری بکنیم که در واقع نزاع و درگیری کمتر شود و اختلافات ملکی بین مردم کمتر بشود.
دستور داد کتابچه ای در مورد قوانین نگارش شد و سعی شد که سبک قانونگذاری آنجا در این قوانین پیاده شود ولی در آن موقع که مجلس نبود خودش دستور داد به چند نفر که کتابچه را تنظیم کنند و خیلی هم پیش خودش فکر میکرد که پیشرفته است بطوریکه در ادعاهایش مینویسد اگر مطابق این قانون رفتار شود تا پنج سال دیگر همه دعاوی در ممالک ایران از جهت اموال و املاک ،موقوف و متروک خواهد شد امیدوار بود با این کتابچه قانون یک همچین وضعیتی به وجود بیاید. به هرحال بعد از پیروزی انقلاب مشروطه و صدور فرمان مشروطیت از طرف مظفرالدینشاه، قانونگذاری در کشور ما وارد مرحله جدید و مدرنی شد.

در ماده ۲۳ قانون تشکیلات عدلیه، نخستین اثر از پیشینه سردفتری مباشرین و دفتر راکد ثبت اسناد

مطالعه بیشتر