دانلود جامع ترین جزوه پول و ارز و بانکداری ویرایش جدید

دانلود جامع ترین جزوه پول و ارز و بانکداری ویرایش جدید
نوع فایل
pdf+word
حجم فایل
6mb
نویسنده
دسته بندی
80,000 تومان 6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جامع ترین جزوه پول و ارز و بانکداری ویرایش جدید

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جزوه درس پول و ارز و بانکداری ویرایش جدید می باشد که با فرمت pdf و word با قابلیت سرچ و جستجو تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جامع ترین جزوه پول و ارز و بانکداری ویرایش جدید:

فصل اول :

مقدمه :

پول و بانکداری و مبادلات بین المللی و بازار ارز و همچنین سیاست های اقتصاد کلان از جمله سیاست های پولی و مالی و ارزی از مهم ترین موضوعات دنیای امروز و در میان تمامی علوم است. صحیح است که نظریه پردازی در فیزیک و کشف یک ترکیب شیمیایی استثنایی یا یافتن درمان یک بیماری دشوار بسیار با اهمیت بوده و در زندگی انسان بسیار نقش دارند اما اهمیت آنها در مقایسه با موضوعات فوق الذکر هنوز قابل توجه نیست.

وقوع یک رکود اقتصادی عمیق شبیه به آنچه در سال ۲۰۰۷ در دنیای صنعتی شروع شد زندگی ملیارد ها انسان را به طور مستقیم و غیر مستقیم تحت تاثیر قرار داد در حالی که یک کشف بزرگ پزشکی برای معالجه نوعی از سرطان بخش اندکی از کل جامعه ی بشری را تحت تاثیر قرار می دهد. در واقع مشکلات اقتصادی حتی امکان تحقیق و توسعه در سایر علوم را نیز تضعیف می نماید و بر روند رشد آنها تاثیر میگذارد .

بر این اساس برای هر شهروند در حالت کلی و برای کارشناسان امور اقتصادی شناخت مقدماتی از مسائل پول و بانکداری و موضوعات مرتبط با آن ضروری است. در دنیای امروز و به دنبال شکل گیری تکامل علم اقتصاد هم از نظر تحلیل و هم از نظر تولید داده ها و اطلاعات مورد نیاز برای تحلیل زبان تخصصی ویژه ای شکل گرفته است و بدون آشنایی با این زبان تخصصی امکان تحلیل یا استفاده از تحلیل دیگران و امکان استفاده از داده ها و اطلاعات تولید و منتشر شده و همچنین امکان به روز کردن علم اقتصاد در موارد فوق وجود ندارد.

مطالعه بیشتر