جزوه حقوق مدنی ۴ الزامات خارج از قرارداد دکتر دلاور برادران

جزوه حقوق مدنی ۴ الزامات خارج از قرارداد دکتر دلاور برادران
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
70,000 تومان 5,900 تومان

توضیحات فایل:

جزوه حقوق مدنی ۴ الزامات خارج از قرارداد دکتر دلاور برادران

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جزوه حقوق مدنی ۴ الزامات خارج از قرارداد دکتر دلاور برادران می باشد که با فرمت پی دی اف در ۷۰ صفحه با قابلیت سرچ و جستجو تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دانلود جزوه حقوق مدنی ۴ الزامات خارج از قرارداد دکتر دلاور برادران:

موضوع درس مدنی ۴ مسئولیت مدنی و الزامات خارج از قرارداد میباشد.
در قانون مدنی الزامات خارج از قرارداد را ضمان قهری میگویند.
*به مسئولیت فرد در اجتماع را مسئولیت مدنی میگویند.
*مسئولیت با تعهد متفاوت است.
تعهد یعنی فرد بر اثر رابطه ی قراردادی یا به حکم قانون در مقابل کسی وظایف و تکالیفی دارد. همانند اینکه شخص خانه ای را فروخته است پس میبایست سند را به نام خریدار بزند.
مسئولیت یعنی اینکه فرد تعهدات و تکالیفی بر عهده دارد در اجتماع که ملزم به انجام آن امور بوده است فعل که بدلیل عدم انجام آنها ترک فعل،عواقبی متوجه اوگشته است که به آن عواقب مسئولیت مدنی میگویند.
بنابراین در مسئولیت فرد میبایست پاسخگوی اعمال خود باشد و در صورت بروز خسارت، جبران خسارت کند.
*مسئولیت با جبران کردن برابر است.
*چرا عواقب مسئولیت متوجه فرد میشود؟ زیرا کارهایی را نباید انجام میداد که انجام داده است و کارهایی را که در نتیجهی آن ضرر و زیانی وارد شده است. میبایست انجام میداد که انجام نداده است.

۱٫ حالا که خسارت وارد شده است قانون به فرد میگوید که فاعلیت دارد و در جایی که نباید افعالی را مرتکب میشدید و مرتکب شده اید فعل ، در جایی که باید انجام میدادید و انجام نداده ایدترک فعل
۲٫ از این رفتار به دیگری ضرر و زیانی، خسارت وارد شده است. شخص حقیقی و حقوقی فرقی نمیکند.
۳٫ بین این اقدام که برحسب مورد میتواند فعل یا ترک فعل باشد با ورود زیان به دیگری رابطه ی سببیت یا علیت وجود دارد. حال قانونگذار، فاعل آن اقدام زیان بار را به جبران ضرر و زیان ملزم میکند. این وضعیت را مسئولیت مدنی میگویند.

مطالعه بیشتر