دانلود پاورپوینت درس تجهیزات عمومی بیمارستانی و کلینیکی

دانلود پاورپوینت درس تجهیزات عمومی بیمارستانی و کلینیکی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
4mb
نویسنده
90,000 تومان 7,700 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت درس تجهیزات عمومی بیمارستانی و کلینیکی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود پاورپوینت درس تجهیزات عمومی بیمارستانی و کلینیکی با موضوع : دستگاه دیالیز می باشد که با فرمت ppt در ۴۲ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت درس تجهیزات عمومی بیمارستانی و کلینیکی:

با موضوع : دستگاه دیالیز 

با فرمت ppt در ۴۲ اسلاید قابل ویرایش

مقدمه : تعریف دیالیز

دیالیز یا تراکافت فرایندی است برای پالایش خارج از بدن خون از مواد زاید و سمی مانند اوره و کراتنین و نیز کاهش آب اضافی و آزاد خون است در این روش خونی که از یک مسیر عروقی موقت یا دائم بدست می آید با سرعت ۳۰۰ میلی لیتر در دقیقه به درون مویرگ هایی که از غشاهای نیمه مصنوعی ساخته شده اند پمپ می گردد.

در سمت مقابل مایع دیالیز حرکت میکند. انتشار از طریق غشاء این امکان را فراهم می کند که مواد زائد و سمی به مایع دیالیز وارد شود و خون برگشتی فاقد مواد سمی باشد کلیه ها مسئول تصفیه کردن مواد زائد از خون هستند. دیالیز عملیاتی است که جایگزینی برای بسیاری از وظائف و مسئولیت های طبیعی کلیه ها می باشد.

دیالیز به افرادی که کلیه هایشان به خوبی کار نمی کند،  این امکان را می دهد مه بتوانند زندگی خوب و مفیدی را بگذرانند.دیالیز در مبتلایان به نارسایی حاد کلیه وقتی سطح نیتروژن اوره در سرم خون  BUNبه ۷۰–۱۰۰ میلی گرم در دسی‌لیتر می‌رسد. یا هنگامی که کلیرانس کراتینین به کمتر از ۲۰–۱۵ میلی‌لیتر در دقیقه کاهش می‌یابد، شروع می‌شود.

به مجموعه نشانه‌ها و علایمی که به علت آثار سمی افزایش مواد نیتروژنی و دیگر مواد زاید در خون ایجاد می‌شود، سندرم اورهمی. وضعیت عقلانی و روانی این بیماران تغییر می‌کند و عاقبت دچار گیجی شده و نهایتاً به اغما می‌روند. سندرم اورمی هنگامی قابل پیش‌بینی است که کلیرانس کراتینین از ۱۰ میلی‌لیتر در دقیقه به ازای ۱٫۷۳ متر مربع سطح بدن کمتر شود.

مطالعه بیشتر