دانلود جزوه آموزشی محلول سازی در آزمایشگاه شیمی در قالب pdf

دانلود جزوه آموزشی محلول سازی در آزمایشگاه شیمی در قالب pdf
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2mb
نویسنده
دسته بندی
70,000 تومان 5,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه آموزشی محلول سازی در آزمایشگاه شیمی در قالب pdf

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود جزوه آموزشی محلول سازی در آزمایشگاه شیمی در قالب pdf و در ۲۱ صفحه تایپ شده و با کیفیت خوب تهیه شده و آماده دانلود شده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد که به مدت یک هفته در ایمیل شما فعال خواهد ماند. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دانلود جزوه آموزشی محلول سازی در آزمایشگاه شیمی

در علم شیمی بدون شک، نخستین نیاز یک آزمایشگاه اندازه گیری و شناسایی کمی و کیفی مواد، محلول سازی می باشد. بنابراین یک شیمیست باید بتواند محلول هایی با غلظت های معین تهیه کند. از این جهت ضروری است که با اصول اولیه و تعاریف آشنا باشد. در مطالب پیشین نشریه به بررسی محلول های استاندارد پرداخته ایم. در این مقاله در نشریه جهان شیمی فیزیک، به معرفی محلول سازی و نحوه انجام آن پرداخته می شود. لطفا همراهی بفرمایید.

معمولا یک شیمیدان در آزمایشگاه شیمی با محلول های مختلف آبی سر و کار دارد. در حقیقت محلول ‌سازی به حل‌ شدن یک حل ‌شونده (جامد، مایع و یا گاز) در یک حلال (مایع) گفته می شود. حلال مورد نظر می ‌تواند آب و یا هر حلال دیگری که توانایی حل ‌کردن حل ‌شونده را دارد، باشد.

لازم به ذکر است که برای تهیه یک محلول آبی با غلظت مشخص از یک نمونه، لازم است که با تعریف های مختلف غلظت آشنا باشید. علاوه بر آن، محلول های استاندارد را نیز بر اساس غلظت بیان می کنند. در مقالات پیشین نشریه سعی شده است تا تعریف های مختلف غلظت نمونه مورد نظر، در محلول بیان شود. همان طور که می دانید غلظت یک نمونه در واقع مقدار ماده حل شونده در یک مقدار مشخص از محلول یا حلال می باشد.

شما می توانید با کلیک بروی دکمه افزودن به سبد خرید سفارش خود را ثبت و بعد از آن فایل را دریافت نمایید

شما می توانید این مجموعه را به روش های زیر دریافت نمایید.

۱- دریافت از طریق ایمیل

۲- دریافت از طریق دانلود

شما می توانید سفارش فایل را به روشهای زیر پرداخت نمایید.

۱- واریز به حساب یا کارت به کارت

۲- پرداخت آنلاین

برای پرداخت از کلیه کارتهای عضو شتاب میتوانید استفاده نمائید.

مطالعه بیشتر