دانلود پاورپوینت آموزشی بهداشت دهان و دندان

دانلود پاورپوینت آموزشی بهداشت دهان و دندان
نوع فایل
ppt
حجم فایل
13mb
نویسنده
120,000 تومان 9,500 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت آموزشی بهداشت دهان و دندان

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود پاورپوینت آموزشی بهداشت دهان و دندان در قالب فایل ppt و در ۷۳ اسلاید قابل ویرایش تهیه شده و آماده دانلود شده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد که به مدت یک هفته در ایمیل شما فعال خواهد ماند. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دانلود پاورپوینت آموزشی بهداشت دهان و دندان

دهان و اعضای تشکیل دهنده آن یکی از اجزای مهم صورت می باشند و مهمترین عضو بدن در برقراری روابط اجتماعی انسانها با یکدیگر می باشد. صحبت کردن را می توان مهمترین وسیله ارتباطی انسانها محسوب کرد و بدیهی است که دندانها نقش بسیار مهمی در این رابطه دارند. همچنین لبخند زیبایی که به سیمای هر فرد نقش می بندد، مدیون همان دندانهای زیبا می باشد.

در دندانپزشکی، پیشگیری اهمیت و ارزش خاصی دارد و آموزش مؤثر بهداشت دهان و دندان می تواند بهترین و آسانترین راه برای تأمین سلامت دهان و دندان افراد جامعه باشد و آنچه امروز درمان می شود، دیروز قابل پیشگیری بود و نظر به اینکه هزینه درمانهای دندانپزشکی بالا بوده و این سبب می شود که عده کثیری از اقشار کم درآمد از خدمات درمانی دندانپزشکی محروم باشند. اما وسایل پیشگیری از بیماریهای دهان و دندان از قبیل مسواک، نخ دندان و خمیردندان بسیار ارزان و فراوان در دسترس همگان قرار گیرد و با توجه به این امر می توان از هزینه های گزاف درمانهای دندانپزشکی، اتلاف وقت نیروی انسانی و صرف بی مورد تجهیزات ، مواد و وسایل، جلوگیری نمود.

گام نخست در امر پیشگیری از دو بیماری اصلی یعنی پوسیدگی دندانها و بیماری لثه، آگاهی مردم از ساختمان دندانها و بافتهای اطراف آن می باشد و اینکه چه عواملی سبب پوسیدگی در دندان یا بیماری لثه می گردد.

مطالعه بیشتر