خلاصه گزارش طرح جامع شهر تبریز

خلاصه گزارش طرح جامع شهر تبریز
نوع فایل
pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

توضیحات فایل:

خلاصه گزارش طرح جامع شهر تبریز

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل خلاصه گزارش طرح جامع شهر تبریز گزارش شناخت شهر از مطالعات طرح توسعه و عمران شهر تبریز که توسط مهندسین مشاور نقش محیط تدوین شده و برای دانلود قرار داده شده است. این گزارش مطالعاتی در ۱۲۸۱ صفحه و با فرمت PDF ( با قابلیت کپی مستقیم متن به WORD) می‌باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد که به مدت یک هفته در ایمیل شما فعال خواهد ماند. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

معرفی شهر تبریز:

تبریز کلانشهری در شمال‌ غرب ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر، بزرگ‌ترین قطب اقتصادی منطقهٔ شمال‌ غرب ایران و مناطق آذری‌ نشین  بوده و مرکز اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود. در سال ۱۳۹۵ خورشیدی، جمعیت تبریز بالغ بر ۱٬۵۵۸٬۶۹۳ نفر بوده‌ است.اکثریت ساکنان تبریز آذربایجانی بوده و به زبان ترکی آذربایجانی با لهجهٔ تبریزی سخن می‌گویند؛ البته برخی اسناد تاریخی نشان می‌دهد که تا سدهٔ یازدهم هجری، زبان آذری – شاخه‌ای از زبان‌های ایرانی – در این شهر تکلم می‌شده‌ است.

خلاصه گزارش طرح جامع شهر تبریز

تبریز در طول تاریخ خود با فراز و فرودهای بسیاری روبه‌ رو بوده‌ است. تاریخ این شهر، اشغال توسط بیگانگان و حوادث جانکاه طبیعی – از جمله زمین‌ لرزه‌های مهلک – را تجربه کرده‌ است. سنگ بنای تبریز کنونی به دوران اشکانی و ساسانی برمی‌گردد. این شهر در طول حکومت ۴۰۰ سالهٔ خاندان «رَوّادی» و اسکان قبیلهٔ عرب «اَزْد» به شکوفایی رسید.

تبریز یکی از طویل‌ المدت‌ترین پایتخت‌های ایران بوده‌ است؛ این شهر پایتخت سیاسی ایران در زمان اتابکان، خوارزمشاهیان،  ایلخانان، چوپانیان، جلایریان، قراقویونلوها، آق‌قویونلوها، صفویان و ولیعهد نشین ایران در دورهٔ  قاجاریان بوده‌ است. اوج شکوفایی تبریز مربوط به دورهٔ ایلخانان است که در این زمان، پایتخت قلمرویی پهناور از نیل تا آسیای مرکزی بود.

شما می توانید با کلیک بروی دکمه افزودن به سبد خرید سفارش خود را ثبت و بعد از آن فایل را دریافت نمایید

شما می توانید این مجموعه را به روش های زیر دریافت نمایید.

۱- دریافت از طریق ایمیل

۲- دریافت از طریق دانلود

شما می توانید سفارش فایل را به روشهای زیر پرداخت نمایید.

۱- واریز به حساب یا کارت به کارت

۲- پرداخت آنلاین

مطالعه بیشتر