دانلود کتاب مشاوره مدرسه با رویکرد راه حل محور (خلاصه)

دانلود کتاب مشاوره مدرسه با رویکرد راه حل محور (خلاصه)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

شرح مختصر:

دانلود کتاب مشاوره مدرسه با رویکرد راه حل محور (خلاصه)

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود کتاب مشاوره مدرسه با رویکرد راه حل محور (بصورت خلاصه) تالیف توماس دیویس, سینتا جی آزربون و ترجمه ی علی‌محمد نظری, نسترن ادیب‌راد با فرمت pdf در حجم ۱۰ صفحه آماده دانلود گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

نگاهی مختصر بر کتاب

مشاوره‌ی راه‌حل محور، نوعی مشاوره‌ی کوتاه‌مدت است که در آن به جای تمرکز بر مشکل، بر ساختن راه حل و یافتن مواردی تاکید می‌شود که در فقدان مشکل، کارآیی رضایت‌ بخشی داشته‌اند. اساس این روش از تحقیقات و تجارب عملی در زمینه‌ی مشاوره‌ی کوتاه‌مدت اقتباس شده است. کتاب می‌تواند منبعی برای کار با دانش‌آموزان، معلمین، والدین و کار در مدرسه باشد. در کتاب بر مدرسه‌ی راه‌حل محور تاکید می‌شود و ضمن عرضه‌ی الگو، کل سیستم مدرسه در فرآیند مشاوره وارد می‌شود. پس از یک مقدمه، مطالب کتاب در شش فصل گنجانده شده است.

فصل اول پیش‌درآمدی است بر مشاوره‌ی راه‌حل محور یا کوتاه‌مدت که منظور از این مشاوره را مشخص می‌کند.

در فصل دوم مطالبی چون اصول پنج‌گانه‌ی یک مشاوره‌ی موثر بازگو می‌گردد.

در فصل سوم مشکلات و راه‌حل‌ها برشمرده می‌شود و تفاوت میان روش‌های سنتی و دیدگاه‌های نوین بیان می‌گردد.

در فصل چهارم برخی راه‌کارهای اختصاصی راه‌حل‌محور معرفی می‌شود که عبارت‌اند از: صحبت کردن به زبان مراجع، برجسته کردن توانایی‌ها، ستایش کردن، در نظر داشتن تغییرات، تمرکز بر این‌جا و اکنون، بیرونی کردن مشکل و..

فصل پنجم به توصیف ناسازگاری، کار با دانش‌آموزان ناسازگار و کاهش دادن این ناسازگاری اختصاص دارد.

در فصل ششم نیز ویژگی‌های یک مدرسه‌ی راه‌ حل‌ محور آرمانی برشمرده می‌شود.

دانلود کتاب مشاوره مدرسه با رویکرد راه حل محور (خلاصه)

برای پرداخت از کلیه کارتهای عضو شتاب میتوانید استفاده نمائید.

بعد از پرداخت آنلاین لینک دانلود فعال و نمایش داده میشود ، همچنین یک نسخه از فایل همان لحظه به ایمیل شما ارسال میگردد.در صورت بروز هر مشکلی،میتوانید از طریق تماس با ما پیغام بگذارید و یا در تلگرام با ما در تماس باشید.

مطالعه بیشتر