جزوه کامل علوم تربیتی ۱ جلد سوم

جزوه کامل علوم تربیتی ۱ جلد سوم
نوع فایل
pdf
حجم فایل
4mb
نویسنده
دسته بندی
6,900 تومان

توضیحات فایل:

جزوه کامل علوم تربیتی ۱ جلد سوم

کاربران گرامی ،محتوای این فایل شامل جزوه کامل علوم تربیتی (۱) جلد سوم می باشد که با فرمت pdf در ۴۴۶ صفحه تهیه و تدوین گردیده است.

دانلود جزوه کامل علوم تربیتی (۱) جلد سوم

این جزوه خلاصه مباحث کارشناسی ارشد علوم تربیتی شامل خلاصه مطالب و تست دروس روش ها و فنون تدریس،اصول و فلسفه تعلیم و تربیت،مدیریت آموزشی،مقدمات برنامه ریزی آموزشی و درسی،روانشناسی تربیتی ،تکنولوژی آموزشی،نظارت و راهنمایی،سنجش و اندازه گیری،آمار و روش تحقیق می باشد.

بخشی از متن جزوه:

راهبرد اول بدیعه پردازی در نوشتن خلاق کاربرد دارد. راهبرد اول بدیعه پردازی در کشف مسائل اجتماعی بخصوص مسائلی که برایشان تعاریف و راه حلهای بسیاری دارند کمک می کند. گام قیاس شخصی برای رشد بینش گامی اساسی است
هدف راهبرد دوم دگرگون سازی زمینه ذهنی فرد و مفهوم سازی جدید برای به وجود آوردن رویکردهای تازه به حل مسائل زندگی فردی هر کلاس است (مشکل گشایی).
در الگوی بدیعه پردازی بهتر است با کودکان خیلی کوچک به بسط تمرین بسنده کرد. با بدیعه پردازی می توان ابعاد مسائل اجتماعی کشف شده در خلال ایفای نقش، بررسی گروهی با تفکر به شیوه محاکم قضایی را گشود. مؤثر ترین کاربرد بدیعه پردازی در طول زمان به وجود می آید. گوردن معتقد است که می توان فرایند خلاقیت را با دیگران مبادله کرد و می توان آن را با مهارت آموزی مستقیم توسعه کرد.
سیستم اجتماعی:

– ساخت الگو ملایم است.

– اجرای مراحل الگو توسط معلم و هدایت فعالیت های شاگردان توسط او

– شاگردان در استفاده از استعاره ها، به طور آزادانه بحث می کنند.

پاداش درونی است.

اصول واکنش:

– معلمان باید برای ایجاد خلاقیت در شاگردان تلاش کنند – معلمان باید انواع نظرات شاگردان را بپذیرید. – معلمان باید به جنبه های عاطفی شاگردان توجه بیشتری کنند سیستم حامی: – تسهیلات لازم (فضای معنوی خو۲)

کاربرد:

– افزایش خلاقیت

– ایجاد احساس و روابط اجتماعی

– آگاهی از واکنش های دیگران

– کمک به خلق عدالت اجتماعی

– کاربرد در تمام علوم به ویژه علوم و هنرها

– خلاقیت در نوشتن (توصیف، استدلال، نقل مطال ۲)

– کشف مسائل اجتماعی (از راه استعاره قیاس شخصی)

– مشکل گشایی (رویکردهای تازه به مسائل زندگی)

…..

مطالعه بیشتر