دانلود نمونه سوالات آزمون EPT سال ۹۷ با پاسخ تشریحی

دانلود نمونه سوالات آزمون EPT سال ۹۷ با پاسخ تشریحی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود نمونه سوالات آزمون EPT سال ۹۷ با پاسخ تشریحی

کاربران گرامی ،در این بخش نمونه سوالات آزمون EPT با پاسخ تشریحی و تحلیل سوالات شامل سوالات آزمون EPT شهریور ماه ۹۷ ،سوالات آزمون EPT مهر ماه ۹۷ ،سوالات آزمون EPT آبان ماه ۹۷ ،سوالات آزمون EPT آذر ماه ۹۷ ،سوالات آزمون EPT دی ماه ۹۷  با فرمت PDF با کیفیت عالی در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

دانلود نمونه سوالات آزمون EPT با پاسخ تشریحی و تحلیل سوالات

آزمون EPT چیست ؟

English Proficiency Test  آزمونی معتبر که توسط دانشگاه آزاد اسلامی از سال ۸۶ برای دانشجویان و متقاضیان دکتری این دانشگاه برگزار میگردد، این آزمون برای آن دسته از متقاضیانی است که مدرک بین المللی با نمره ی تعیین شده توسط دانشگاه را نداشته و می بایست نمره ی قبولی در آزمون EPT را به عنوان جایگزین آن نمره جهت ورود به دوره دکتری دانشگاه کسب نمایند.

سیسستم نمره دهی در آزمون EPT

آزمون ای پی تی هم مانند تمامی آزمون های معتبر زبان انگلیسی دارای نمره قبولی مشروطی و مردودی می باشد.حداکثر نمره در آزمون EPT صد نمره می باشد که این نمره در سه مهارت: واژگان (Vocabulary) ، گرامر و درک مطلب گنجانده شده است .این صد نمره به صورت زیر در سوالات این آزمون پخش شده است :

Vocabulary (واژگان) ۲۵ تست:

این بخش در آزمون EPT  شامل ۲۵ سوال می باشد که بصورت چهارگزینه ای شرکت کننده را مورد سنجش قرار می دهد به نحوی که فرد می بایست از بین گزینه ها گزینه ی صحیح را یافته و پاسخ درست را مشخص نماید.

Grammar (گرامر) ۴۰ تست:

در این قسمت توانایی و مهارت گرامری شرکت کنندگان در آزمون مورد سنجش قرار می گیرد. سوالات در این بخش بصورتی طرح شده است که در هر سوال زیر چهار بخش از کلمات خط کشیده شده است شما در نوع سوالات می بایست Phrase  و مجموعه کلماتی که نادرست هستند را انتخاب کنید.بخش گرامر این امتحان در دو بخش صورت می پذیرد که بخش دوم از سوال ۵۶ تا ۶۵ را معمولا شامل می شود. در این بخش جملاتی کامل برای گزینه ها به شما ارائه گردیده است که یکی از این جمله ها از نظر ساختاری نادرست می باشد و شرکت کننده باید این جمله را شناسایی نمایید.

درک مطلب ۲۰ تست :

در بخش سوم از سوالات آزمون EPT  بخش Reading Comprehension چهار متن برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است، موضوع این متون پیرامون مباحث علمی و متنوعی مطرح می شود.بخش ریدینگ این آزمون از سوالات ۶۶ تا ۸۸ را در بر میگیرد. هر متن پنج سوال دارد و شرکت کنندگان در این آزمون می بایست با توجه به متن و درک درست مفاهیم و استفاده از تکنیک های Reading به این سوالات جواب درست بدهند.

سوالات جای خالی :

همانطور که از اسم این بخش میتوان حدس زد این سوالات به نحوه ای طرح شده اند که شما با متنی روبرو هستید که در آن برخی از بخش ها بصورت جای خالی برای شما نشان داده شده است که شما باید جواب درست را از بین چهار گزینه در پاسخنامه خود علامت بزنید. این سوال ها در آزمون EPT شامل سوالات ۸۶ تا ۱۰۰ می باشند.

مطالعه بیشتر