آموزش رسانه ای یادگیری سواد رسانه ای و فرهنگ معاصر

آموزش رسانه ای یادگیری سواد رسانه ای و فرهنگ معاصر
نوع فایل
pdf
حجم فایل
9mb
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

توضیحات فایل:

آموزش رسانه ای یادگیری سواد رسانه ای و فرهنگ معاصر

در این پست جزوه و نمونه سوالات درس آموزش رسانه ای یادگیری سواد رسانه ای و فرهنگ معاصر دانشگاه پیام نور برگرفته شده از کتاب تربیت رسانه ای دیوید باکینگهام ترجمه شده توسط حسین سرفراز مناسب برای دانشجویان رشته علوم تربیتی با کیفیت عالی آماده دانلود شده است که پس از پرداخت آنلاین می توانید این محصول را دریافت و دانلود نمایید.

خلاصه جزوه تربیت رسانه ای

آموزش رسانه ای یادگیری سواد رسانه ای و فرهنگ معاصر

مولف : دیوید باکینگهام

ترجمه : حسین سرافراز

حاوی نکات مهم و کلیدی

بهمراه نمونه سوالات درس تربیت رسانه ای با پاسخنامه

شامل تمامی ادوار (آخرین بروز رسانی سال ۹۹)

با کد درس ۱۲۱۱۶۶۰

رسانه چیست؟

رسانه عنوان یک ابزار واسطه، وسیله یا کانالی است که از طریق آن، تاثیرها یا اطلاعات انتقال یافته یا حمل می شوند. رسانه، آنی است که ما وقتی می خواهیم بطور غیرمستقیم، بجای ارتباط چهره به چهره یا تماس مستقیم با فرد، با مردم ارتباط برقرار کنیم، از آن بهره می بریم. تعریف فرهنگ واژگان، مطالبی مهم و اساسی در باب رسانه ها در اختیار می نهد.

آموزش رسانه چیست؟

متون رسانه ای، اغلب چندین زبان یا گونه های ارتباط را – تصاویر بصری (ثابت یا متحرک)، صوت (صدا، موسیقی یا کلام) و زبان نوشتار- با هم ترکیب می کنند. آموزش رسانه، درصدد است تا توانایی گسترده ای را، نه تنها در رابطه با متون چاپی، بلکه در ارتباط با سایر نظام های نمادین متشکل از تصاویر و اصوات، رشد دهد. این توانایی اغلب به عنوان گونه ای از سواد توصیف می شود. امروزه مطرح است که در دنیای مدرن، سواد رسانه ای برای جوانان به اندازه ی سواد خواندن و نوشتن سنتی باارزش است.

آموزش رسانه، به عنوان فرایند تعلیم، آموزش و فراگیری درباره ی رسانه هاست. سواد رسانه ای برایند و حاصل دانش و مهارت هایی است که دانش آموزان به آن نیازمندند. هدف آموزش رسانه، رشد و ارتقای فهم اعتقادی و مشارکت فعال است. بطوری که جوانان را در تفسیر و ارائه داوری های آگانه به عنوان مصرف کنندگان رسانه، آماده می سازد. آموزش رسانه را نباید با فناوری آموزشی یا رسانه های آموزشی اشتباه گرفت مثلاً آموزش تاریخ از تلویزیون با آموزش رسانه یکی نیست.

مطالعه بیشتر