تابعیت مضاعف ppt

تابعیت مضاعف ppt
نوع فایل
ppt
حجم فایل
73kb
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

توضیحات فایل

تابعیت مضاعف ppt

کاربران گرامی محتوای این فایل ، پاورپوینت تابعیت مضاعف و علل ایجاد ان می باشد که در قالب ppt در حجم ۲۱ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین شده و هم اکنون آماده دانلود می باشد .امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد . در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از وبسایت ما با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

فهرست پاورپوینت تابعیت مضاعف و علل ایجاد ان: 

چکیده………………………………………………………………………………………..

مقدمه……………………………………………………………………………………….

پیشینه تاریخی تابعیت مضا عف…………………………………………………………..

تبیین مفهوم تابعیت………………………………………………………………………..

اثار تابعیت مضا عف…………………………………………………………………………

انواع تابعیت…………………………………………………………………………………

علل بروز تابعیت مضا عف ………………………………………………………………….

چالش های حاکم بر تابعیت مضاعف……………………………………………………..

نتیجه گیری…………………………………………………………………………………

تابعیت مضاعف و علل ایجاد ان

چکیده

ظهور کشو های مختلف در عرصه ی بین المللی و اختلاف نظام حقوقی حاکم بر انها و قوانین سیستم های مختلف اعطای تا بعیت در هر کشور و روابط حقوقی با اشخاص یکدیگر و با دول متبوع خود موجب پدیدار شدن تا بعیت مضاعف در مواردی برای اشخاص گردیده است . تا بعیت مضا عف به معنای جمع شدن دو تا بعیت یا بیشتر در شخص می باشد . یعنی شخص در عین حال که تابع دولتی است ، دولت دیگر نیز وی را تابع خود بداند .

مطابق قرارداد لاهه از سال ۱۹۳۰ اصولی در خصوص تا بعیت در کشور ها رعایت می شود که عبارتند از : اصل لزوم تا بعیت ، اصل تا بعیت واحده و اصل تغییر پذیری تا بعیت . اما علی رغم سعی و کوششی که درسطح داخلی کشور ها و در سطح بین الملی جهت رعایت این اصول صورت گرفته است . تا بعیت مضا عف ممکن است مشکلاتی را برای شخص چند تابعیتی به وجود اورد .برای همین منظور کشور هایی که به صراحت تا بعیت مضا عف را برای شهروندان خود منع نکرده اند که از این رهگذر،چالش هایی چه از لحاظ فردی و چه از لحاظ اجتماعی ایجاد کرده است که در این تحقیق به چالش های ان پرداخته میشود….

مطالعه بیشتر