پاورپوینت بیوفیزیک حیاتی شامل غشای سلول

پاورپوینت بیوفیزیک حیاتی شامل غشای سلول
نوع فایل
pdf
حجم فایل
7M
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

توضیحات فایل:

پاورپوینت بیوفیزیک حیاتی شامل غشای سلول

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت درس بیوفیزیک حیاتی شامل غشای سلول در قالب فایل pdf و در ۳۴ صفحه اسلایدوار تهیه شده و آماده دانلود شده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

منابع:

۱- کتاب فیزیک پزشکی تالیف کامرون ترجمه دکتر تکاور

۲-کتاب فیزیک برای علوم زیستی تالیف کرامر ترجمه دکتر بهار

۳-کتاب بیو فیزیک تالیف دکتر حسیندخت

غشای سلول:

پوستهٔ سلول یا غشای سلول یا غشای پلاسمایی یا غشای سلولی یا خوناب یک غشای بیولوژیکی است و به پوستهٔ نازک یاخته‌ها که از دو لایه فسفولیپیدی تشکیل شده گفته می‌شود. پوستهٔ سلول همچنین به عنوان مرز میان اندامک‌های درون ‌یاخته‌ای عمل می‌کند. در واقع پوستهٔ یاخته دیواره ‌ایست که محافظت از یاخته را برعهده دارد. سیتو پلاسم درون پوستهٔ یاخته جای دارد. در پوستهٔ یاخته پروتئین‌هایی به صورت سطحی (مرتبط با یک لایه فسفولیپید) یا گسترده (مرتبط با هر دو لایه فسفولیپیدی) وجود دارد. دو لایه مولکول‌های فسفولیپید (چربی) نیز که بخش اصلی غشا است را تشکیل می‌دهد. همچنین در یاخته‌های جانوری کلسترول نیز وجود دارد. رفت‌ و آمد مواد به داخل و خارج یاخته از طریق مجراهای پوستهٔ یاخته انجام می‌شود. از بین رفتن این پوستهٔ آسیب ‌پذیری یاخته را سبب می‌شود.

شما می توانید با کلیک بروی دکمه افزودن به سبد خرید سفارش خود را ثبت و بعد از آن فایل را دریافت نمایید

شما می توانید این مجموعه را به روش های زیر دریافت نمایید.

۱- دریافت از طریق ایمیل

۲- دریافت از طریق دانلود

شما می توانید سفارش فایل را به روشهای زیر پرداخت نمایید.

۱- واریز به حساب یا کارت به کارت

۲- پرداخت آنلاین

برای پرداخت از کلیه کارتهای عضو شتاب میتوانید استفاده نمائید.

بعد از پرداخت آنلاین لینک دانلود فعال و نمایش داده میشود ، همچنین یک نسخه از فایل همان لحظه به ایمیل شما ارسال میگردد. در صورت بروز هر مشکلی،میتوانید از طریق تماس با ما پیغام بگذارید و یا در تلگرام با ما در تماس باشید.

مطالعه بیشتر