جزوه درس میکروبیولوژی صنعتی در قالب PDF

جزوه درس میکروبیولوژی صنعتی در قالب PDF
نوع فایل
pdf
حجم فایل
3mb
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان
به زودی ...

توضیحات فایل:

جزوه درس میکروبیولوژی صنعتی در قالب PDF

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جزوه درس میکروبیولوژی صنعتی ویرایش جدید با فرمت pdf در ۷۲ و ۵۸ صفحه می باشد که پس از پرداخت آنلاین، میتوانید این محصول را دریافت و دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جزوه درس میکروبیولوژی صنعتی در قالب PDF

بخشی از متن :

مقدمه

میکروبها ابزارها ی کارآمد و پی چید ها ی هستند که پتانسیل ساختن پایه های اقتصادی پر جنب و جو شی دارند. میکروارگانیسمها محصولات بسیاری اعم از صنایع دارویی، مواد شیمیایی و سوختهای زیستی را تولید میکنند.

طی هزاران سال گذشته بشر توانایی میکرو بها را برای تو لید محصولاتی مانند پنیر و نان مهار کرده است. همچنین در اوایل قرن بیستم، دانشمندان روش ساخت آنت یبیوتیکها را کشف کردند و در چند دهه گذشته با ورود فناور ی مبتنی بر DNA دانش بشر در خصوص قابلیتها ی میکروبی به اوج خود رسیده است. اگر قصد تجزیه یک ماده شیمیایی یا ترکیب مواد را داشته باشید، یک میکروب میتواند در این کار به شما کمک کند. طبق گزارش آکادمی رشد روزافزون صنعت میکروبی به دو عامل حیاتی بستگی دارد: گسترش درک اساس ی از میکروبیولوژی و استفاده از آن در ساخت محصولات بادوام.

میکروارگانیسم های به کار رفته در فرآیندهای تخمیری که در طول هشتاد سال اول قرن بیستم به کار می رفتند، اغلب از محیط طبیعی ایزوله می شدند که مستلزم جدا سازی تصادفی تعداد بسیار زیادی سویه بودند. در ادامه بسیاری از سویه ها، جهت ازدیاد محصول با کیفیت مطلوب دستکاری و اصلاح شدند. در طی بیست سال اخیر، کاربرد میکروارگانیسم های نو ترکیب و تکنولوژی مهندسی ژنتیک ، در تولید بسیاری از محصولات مورد استفاده بشر توسعه چشمگیری داشته است.

جداسازی میکرواروگانیسم ها

برای جداسازی محصولات متابولیکی جدید، محققان سعی می کنند نژادهایی از محیطه ای دور از ذهن یا نامتعارف ایزوله کنند. ایزوله کردن میکروارگانیسمهای صنعتی به دو روش سریع shotgun و عینی Objective  تقسیم می شوند.

مطالعه بیشتر