خلاصه ایمونولوژی سلولی و مولکولی ابوالعباس

خلاصه ایمونولوژی سلولی و مولکولی ابوالعباس
نوع فایل
pdf
حجم فایل
6mb
نویسنده
دسته بندی
9,000 تومان

توضیحات فایل:

خلاصه ایمونولوژی سلولی و مولکولی ابوالعباس

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل خلاصه ایمونولوژی سلولی و مولکولی همراه سرولوژی ابوالعباس می باشد که با فرمت PDF در ۱۰۳ صفحه با کیفیت عالی تهیه و تنظیم گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

 فهرست فصول خلاصه ایمونولوژی سلولی و مولکولی ابوالعباس:

فصل اول:

ایمنی ذاتی و اکتسابی

فصل دوم:

آنتی جن و آنتی بادی

فصل سوم:

کمپلکس سازگار نسجی MHC

فصل چهارم:

گیرنده های سلول T

فصل پنجم:

سیستم کمپلمان

فصل ششم :

واکنش های ازدیاد حساسیت

فصل هفتم:

بیماری های نقص ایمنی

مقدمه

کلمه ایمنی ۱ اولین بار از کلمه Immunitas مشتق شد و این کلمه در ابتدا به مصؤنیت سیاسی سناتورهای روم باستان اشاره داشت ؛ چون در طول دورهء وظیفه خود از مصؤنیت سیاسی برخوردار بودند.

کاروعمل اصلی سیستم ایمنی، دفاع در برابر آنتی جن های بیگانه می باشد که از راهای گوناگون وارد بدن می شوند ولی سیستم ایمنی همچنین قادر است آنتی جن های خودی را شناسایی کند و در صورت نیاز آنها را نیز از بین ببرد.

نکته: در نوعی بیماری بنام بیماری های اتوایمیون، سیستم ایمنی آنتی جن های خودی را نمی تواند بطور صحیح شناسایی کند وعلیه آنتی جن های خودی واکنش بیش از اندازه نشان داده و در نتیجه باعث امراض گوناگون میشود.

خلاصه ایمونولوژی سلولی و مولکولی ابوالعباس PDF

امروزه علم ایمونولوژی پزشکی با شاخه‌های بسیار متنوع، در زمینه‌های مختلف علوم پزشکی و بالینیی دخیل است و نتایج تحقیقات گسترده ایمونولوژیکی، برای پیشگیری، تشخیص و درمان بسیاری از بیماری‌ها کمک کننده است. این علم در سال‌های اخیر، نقش اساسی را در نجات جان انسانها و بهبود سلامت، کیفیت و سبک زندگی ایفاء کرده است.

در این جزوه مباحث بروز علم ایمونولوژی بصورت آراسته و در عین حال گسترده به نحوی ارائه شده است که می‌تواند برای تمامی دانشجویان رشته‌های مختلف علوم پزشکی، پزشکان، دامپزشکان و دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی مورد استفاده قرار گیرد.

مطالعه بیشتر