دانلود جزوه متون فقه ۲ دکتر سید محمد صدری

دانلود جزوه متون فقه ۲ دکتر سید محمد صدری
نوع فایل
pdf
حجم فایل
4mb
نویسنده
دسته بندی
7,500 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه متون فقه ۲ دکتر سید محمد صدری

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود جزوه متون فقه ۲ دکتر سید محمد صدری (نکاح – طلاق – ظهار – ایلاء – لعان) با فرمت pdf تهیه شده و آماده دانلود شده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

معرفی کتاب متون فقه ۲ دکتر سید محمد صدری:

حقوق عرفی ایران به خصوص حقوق خصوصی و جزا، رابطه ی بسیار نزدیکی با فقه دارد؛ به گونه‌ای که واحدهای فراوانی از دروس دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای رشته‌های مختلف حقوق را دروس فقه، اصول فقه، قواعد فقه، آیات الاحکام و … تشکیل می‌دهد. از سوی دیگر فارغ التحصیلان رشته فقه به صورت گسترده ای جذب دستگاه قضا و کانون وکلا می‌شوند. بنابراین آموزش فقه نقش به سزایی در تربیت حقوقدانان ایرانی دارد و هرگز نمی‌توان تأثیر و تأثر فقه و حقوق از یکدیگر را انکار نمود. از این رو، متون درسی فقه که برای رشته حقوق و فقه و مبانی اسلامی تدریس می‌شود بر اساس سرفصل تعیین شده، به گونه‌ای در این کتاب تدوین گردیده که برای دانشجویان قابل استفاده باشد و غیر دانشجویان هم بتوانند به صورت کاربردی از آن بهره مند گردند.

کتاب “متون فقه ۲” مشتمل بر ۵ بخش (کتاب) می باشد:

۱- نکاح

۲- طلاق

۳- ظهار

۴- ایلاء

۵- لعان

این کتاب متنی پیراسته و میانه بین «لمعه» و  «روضه» می باشد:

کتاب “اللمعه الدمشقیه” و “الروضه البهیه” پیوسته در معرض شرح و حواشی فراوانی قرار گرفته اند و اخیراً با راه یافتن این دو کتاب به متون درسی دانشگاه ها، کار ترجمه ی آن ها رونق گرفته است. کتاب “متون فقه ۲” با شیوه ای نوین، منبعی مناسب از ترجمه ی دو کتاب مذکور می باشد؛ به این صورت که در ابتدا اصل متن عربی کتاب لمعه به طور کامل به این کتاب آموزشی منتقل شده و نخست همین متن ترجمه گردیده و سپس با توجه به ایجاز بسیار زیاد متن و ناگزیری از شرح به کتاب روضه البهیه رجوع شده و در حد ضرورت و با نگاهی روزآمد از این کتاب ارزشمند برداشت شده که این برداشت ها به صورت آزاد ترجمه گردیده اند و بدین ترتیب متن فقهی فارسی شکل گرفته است….

مطالعه بیشتر