دانلود جزوه درس اپیدمیولوژی ۱

دانلود جزوه درس اپیدمیولوژی ۱
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه درس اپیدمیولوژی ۱

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه درس اپیدمیولوژی ۱ با فرمت pdf در ۴۳ صفحه میباشد که پس از پرداخت آنلاین ،می توانید این محصول را دانلود و دریافت نمائید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

مبحاث تدریس شده :

اپیدمیولوژی چیست

فاصله اطمینان

ضریب همبستگی

ضریب کاپا

روش پیشنهادی

گزارش های تحقیق

نگارش بحث

شیوه های ارائه گزارش پایانی

برنامه آ ماری

نحوه اجرای تحقیق

بخشی از متن جزوه:

سر فصل های اپیدمیولوژی :

اپیدمیولوژی یعنی چه؟ و هدف آ ن چیست ؟

چه اهمیتی دارد ؟ در واقع بطور کلی چند نوع اپیدمیولوژی در نظر میگیریم که مشابه design های متدلوژی ۱ است ولی با نگرش جامع تری قضیه را میبینیم.
یکدسته از این مطالعات که تحقیقات توصیفی بودند ، که به آن اپیدمیولوژی ت.صیفی میگوییم . صحبت می کنیم که چگونه بقایا surrival را در بیاوریم. مثلا بیماری که دنچر میگذارد یا روکش ، بداند بقایش چقدر است ؟ یا مثلا طول عمر ایم پلنت چقدر است ؟
و در بسیری از اپر های درمانی این سوال مطرح است یا مثلا در شرکت های بیمه براساس طول عمر تعیین میکنند.

در یک مطالعه اپیدمیولوژی توصیفی سوالی که مطرح است این است که شیوع یک مشکل چقدر است ؟
تعریف اپیدمیولوژی :
اپیی : آ نچه دمو : جمعیت لوژی : شناخت شناخت انچه بر مردم میگذرد (دامنه بسیار وسیعی) چون دامنه بس یار وسیع است باید محدودش کنیم . مثلا اپیدمیولوژی بیماری پریودنتال. در اپیدمیولوژی حتما باید در یک مسیر خاص حرکت کنیم.
مثلا میزان ش یوع بیماری پریودنتال در سالمندان منطقه ای را بررسی کنیم؟

اگر همچین مطالعه اپیدمیولوژی بخواهیم انجام دهیم ، جواب a% است. مثلا ۱۳۳ تا سالمند گرفته ایم. این a% نماینده همان مشتی است که گرفته ایم در حالی که میخواهیم راجع به تمام سالمندان یک منطقه صحبت کنیم.

مطالعه بیشتر