دانلود پاورپوینت درس مهندسی ژنتیک با عنوان کتابخانه ژنی

دانلود پاورپوینت درس مهندسی ژنتیک با عنوان کتابخانه ژنی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
160kb
نویسنده
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت درس مهندسی ژنتیک با عنوان کتابخانه ژنی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل تحقیق پاورپوینت درس مهندسی ژنتیک با عنوان کتابخانه ژنی می باشد که در قالب ppt در ۱۵ اسلاید قایل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست و عناوین پاورپوینت درس مهندسی ژنتیک با عنوان کتابخانه ژنی :

کتابخانه ژنی چیست؟

روش ساخت کتابخانه cDNA

استخراج mRNA

ساخت cDNA

موارد استفاده از کتابخانه‌های cDNA

کتابخانه‌های cDNA در مقابل کتابخانه‌های DNA ژنومی

کلون کردن cDNA

روش تشکیل یک کتابخانه cDNA

منابع

بخشی از متن پاورپوینت :

محتوای اسلاید ۲

کتابخانه ژنی چیست؟

تهیه کتابخانه ژنی برای اولینبار در سال ۱۹۹۴ عنوان گردید. کتابخانه ژنی cDNA مجموعه ای ترکیبی از قطعات ژنی کلون شده سلولهای میزبان است که بخشی از ترانسکریپتوم ارگانیسم را میسازند، تشکیل شده است. cDNA یا Complementary DNA ، مولکولهای DNA هستند که از طریق رونویسی معکوس mRNA ساخته میشوند.

محتوای اسلاید ۹

موارد استفاده از کتابخانه‌های cDNA

از آنجایی که میزان اطلاعات هنگام تولید مثل ژنوم یوکاریوتی کاهش می‌یابد، کتابخانه‌های cDNA معمولاً هنگام تولید مثل ژنوم یوکاریوتی استفاده می‌شوند، تا تعداد زیاد نواحی غیر کدشونده را از کتابخانه حذف نماید. کتابخانه‌های cDNA برای بیان ژن‌های یوکاریوتی در پروکاریوت‌ها استفاده می‌شوند. پروکاریوت‌ها فاقد اینترون در DNAی خود هستند و به همین دلیل فاقد آنزیم‌هایی هستند که می‌توانند اینترون‌ها را در طول فرایند رونویسی قطع کنند.

محتوای اسلاید ۱۲

کلون کردن cDNA

مولکول‌های cDNA می‌توانند با استفاده از اتصال دهنده‌های سایت‌های محدودکننده کلون شوند. اتصال دهنده‌ها، قطعات دو رشته‌ای DNA کوتاه با حدود ۸ تا ۱۲ جفت باز هستند که شامل یک سایت برش اندونوکلئاز محدودکننده می‌باشند مثل BamHI. اتصال دهنده و cDNA، هر دو انتهای صاف دارند که می‌توانند با استفاده از غلظت بالایی از DNA لیگاز T4 به هم متصل شوند.

مطالعه بیشتر