دانلود پاورپوینت درس مبانی کشاورزی پایدار

دانلود پاورپوینت درس مبانی کشاورزی پایدار
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت درس مبانی کشاورزی پایدار

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پاورپوینت ارائه درس مبانی کشاورزی پایدار با عنوان کاربرد پسماند پسته به عنوان کود آلی در راستای کشاورزی پایدار می باشد که با فرمت ppt در ۱۸ اسلاید با قابلیت ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دانلود پاورپوینت درس مبانی کشاورزی پایدار

محتوای اسلاید ۳

مقدمه

از مهمترین مشکلات مناطق پسته کاری کشور کمبود مواد آلی خاک است که میزان تولید سلامت و باروری درختان را تحت الشعاع قرار میدهد . از جمله راهکارهای صحیح و عملی برای بهبود این وضعیت، کاربرد مدیریت شده پسماندهای گیاهی است  به  طوریکه اضافه کردن این مواد به خاک مزارع و باغها در تثبیت و پایداری خاکدانها، افزایش عناصر غذایی -افزایش ضریب کربن آلی و کاهش وابستگی به کودهای شیمیایی) مؤثر است (باستیدا و همکاران)

در چند دهه اخیر به سبب افزایش نسبی قیمت پسته، مقاومت ،روند رو به رشد تقاضا از بازارهای جهانی مقاومت درختان به کم آبی و شوری سطح زیر کشت پسته ایران ۴۸ درصد افزایش از ۲۰۶ هزار هکتار در سال ۱۳۷۲ به حدود ۳۰۴ هزار در هکتار درسال۱۳۹۲(فائو ۲۰۱۴) .

محتوای اسلاید ۱۱

آزمایشات کیفی خاک باغ :

نمونه های خاک باغ هدف شامل نمونه خاک سال ۱۳۹۰٫

نمونه خاک سال ۱۳۹۱ و نمونه خاک شاهد مورد آزمایش کیفی قرار گرفت ، این ارزیابی شامل تعیین

عناصر ماکرو و میکرو، واکنش خاک PH ، میزان مواد آلی محلول OC وهدایت الکتریکی EC

خاک بود . اسیدیته نمونه های خاک در گل اشباع به وسیله PH متر و هدایت لکتریکی عصاره اشباع نیز با

کمک هدایت سنج الکتریکی تعیین شد.

آزمایشات بیوشیمیایی :

بر اساس نتایج حاصل، مقدار روغن موجود در تیمار ها از نظر آماری در سطح ۵ درصد متفاوت بود

شکل ۳ A ، . میانگین درصد روغن پسماند پسته ۷ درصد بود که این مقدار درنمونه خاک سال ۹۰ به ۰٫۸ درصد و در نمونه خاک سال ۹۱ به کمتر از ۰٫۰۵ درصد کاهش یافت.

مطالعه بیشتر