دانلود جامع ترین پاورپوینت روانشناسی مثبت‌ گرا

دانلود جامع ترین پاورپوینت روانشناسی مثبت‌ گرا
نوع فایل
ppt
حجم فایل
15mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جامع ترین پاورپوینت روانشناسی مثبت‌ گرا

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود جامع ترین پاورپوینت روانشناسی مثبت‌ گرا می باشد که با فرمت ppt در ۱۳ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن پاورپوینت روانشناسی مثبت‌ گرا:

روانشناسی مثبت‌ گرا توجه ما را به این نکته جلب می‌کند که ما در زندگی روزمره ممکن است با افرادی روبه‌رو شویم که خوش‌بین، روراست، پرانرژی و شادتر از دیگران هستند، بااینکه می‌دانیم آن‌ها با مشکلات مختلفی ازجمله مشکلات مالی، شخصی، شغلی و … درگیر هستند.

چه مواردی باعث می‌شود که به این صورت رفتار کنند؟ این افراد چه ویژگی‌هایی دارند که از بقیه متمایز می‌شوند؟ نگاهشان به زندگی چگونه است؟ چرا تسلیم نمی‌شوند؟

حتی اگر شما یکی از این افراد شاد نباشید، حداقل دوره‌های کوتاهی از خوشبختی و شادمانی عمیق را تجربه کرده باشید مانند زمانی که در یک امتحان سخت نمره خوبی را کسب کرده‌اید یا در شغل موردعلاقه‌تان در یک مجموعه‌ معتبر استخدام‌ شده‌اید و همه‌ این‌ها باعث شده‌اند که احساس خوشحالی کنید. خوشبختی از منظر روانشناسی رضایت از وضع موجود و داشتن هیجانات مثبت مثل شادی، لذت و … تعریف می‌شود.

فرض روانشناسی مثبت‌ گرا چیست؟

فرض بر این است که ویژگی‌های کارآمد و توانایی‌هایی در انسان وجود دارند مانند امید، خوش‌بینی، تلاش، بودن در زمان حال و … که مانند سپری از او در برابر بیماری‌ها محافظت می‌کنند.

به‌عنوان‌مثال خوش‌بینی آموخته‌شده باعث جلوگیری از افسردگی و اضطراب در کودکان و بزرگ‌سالان می‌شود.

سلیگمن (۲۰۰۵) روانشناسی مثبت‌ گرا را اصطلاحی برای بررسی هیجان‌های مثبت (شادی-سعادت-خوش بینی و…) و ویژگی‌های شخصیتی مثبت (شجاعت- نوع‌دوستی- وجدان اخلاقی و…) می‌داند.

چیک سنت روانشناسی مثبت‌ گرا را بدین شکل تعریف می‌کند:

این رویکرد روانشناسی را به مطالعه و بررسی بیماری‌ها، آسیب‌ها و ضعف‌ها محدود نمی‌کند و ویژگی‌های مثبت و نقاط قوت را مدنظر قرار می‌دهد…

مطالعه بیشتر