دانلود فصل اول کتاب مطالعات اجتماعی چهارم دبستان با فرمت word

دانلود فصل اول کتاب مطالعات اجتماعی چهارم دبستان با فرمت word
نوع فایل
word
حجم فایل
5mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فصل اول کتاب مطالعات اجتماعی چهارم دبستان با فرمت word

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود فصل اول کتاب مطالعات اجتماعی چهارم دبستان با فرمت word در ۵۷ صفحه می باشد. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فصل اول : محله ی ما

درس اول………………………….همسایه ی ما………………………………۲

درس دوم …………………………..اینجا محله ی ماست………………………۵

درس سوم…………………خرید و فروش در محله…………………..۸

درس چهارم……………..نقشه ی محله ی ما……………..۱۳

مقدمه

حوزه های موضوعی

  • نظام اجتماعی:

حقوق و مسولیت های فردی و اجتماعی را در محیط های مختلف ( خانواده ، مدرسه ، محله ، شهر و روستا ، کشور ، جهان ) بشناسند .

ساختار ، کارکرد و نحوه ی برقراری ارتباط مناسب با برخی نهادها ، موسسات و سازمان هایی  که در تامین انواع نیازهای فردی و اجتماعی (از خانواده و مدرسه تا نهادهای اداره کننده جامعه نظیر قوای سه گانه و حکومت ) نقش دارند ، بشناسند.

۲- منابع و فعالیت های اقتصادی :

اهمیت منابع و نقش آنها را در تامین نیازها بشناسند و برخی شیوه های حفاظت و بهره برداری مطلوب از آنها بدانند.

با انواع فعالیت های اقتصادی  و برخی تحولات مربوط به آنها و مسائل مربوط به اشتغال ، فرهنگ کار و بهره برداری آشنا شوند.

حوزه های موضوعی فصل یک که در مورد  زمان تداوم و تغییر است در این بخش می کوشد به مفاهیم تغییر و تحول ، پیشرفت( تغییرات محله در گذر زمان ) را متوجه شوند،  در بخش نظام اجتماعی  به مفاهیم مسولیت ها ،تکلیف ، حقوق و قوانین (وظایف و مسولیت ها در قبال همسایه ها ، رعایت مقررات و قوانین محله یا مجتمع مسکونی ) می پردازد در بخش فرهنگ و هویت به مفاهیم میراث فرهنگی و تعلق و هویت (آشنایی با ویژگی های محله و کارکردهای مسجد و بوستان محله و آموزه های دینی در مورد حقوق همسایگان  ) می پردازد  و در بخش مکان و فضا به مفاهیم حفاظت از محیط و رابطه انسان با محیط (مراقبت از محله ،ترسیم نقشه محل زندگی و نحوه ترسیم آن ) می پردازند …

مطالعه بیشتر