دانلود جامع ترین تحقیق ارگونومی و طراحی

دانلود جامع ترین تحقیق ارگونومی و طراحی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جامع ترین تحقیق ارگونومی و طراحی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل با کیفیت ترین و جامع ترین تحقیق درس مهندسی فاکتورهای انسانی با موضوع : ارگونومی و طراحی با فرمت pdf در ۵۰ صفحه اسلایدوار می باشد. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن:

الزامات طراحی اصلی برای محصول در ارگونومی به عنوان الزاماتی که طراحی باید با نیازهای کاربر مطابقت داشته باشد. قابل درک است مجموعه ی نیاز ها، انتظارات و تمایلات به صورت صریح یا ضمنی توسط افرادی که ممکن است با سیستم یا محصول آشنا شوند برآورده شود.

کارکرد, امنیت, دسترسی

کارکرد یک محصول یا سیستم به معنای انطباق با عملکرد است که برای تضمین کارایی آن محصول باید برای استفاده مناسب باشد. یعنی سازگار با ویژگی ها و موقعیتهای افرادی باشد که باید یا میتوانند از آن استفاده کنند و با ویژگی های بافتی
که میتواند استفاده شود ، سازگار باشد.

هدف ارگونومی ایجاد یک زمینه ی فیزیکی و سازمانی است که در آن پوسچر و حرکات و تلاش های مورد نیاز افراد )اپراتور ها یا کاربران( با ویژگی ها و توانایی های ادراکی آنها سازگار است…

طراحی و ارگونومی

۱-اقتصادی باشد
۲- راندمان فرد را افزایش دهد
۳- اجازه ی وضعیت های خوب را بدهد
۴- خستگی را به حداقل برساند
۵- خطرات ایمنی و بهداشتی را به حداقل میرساند

۵ اصل طراحی برای انسان

۱- این طراحی برای من رضایت بخش است ، بنابراین برای دیگران نیز رضایت بخش است.

۲- این طراحی برای متوسط افراد رضایت بخش است ، بنابراین برای دیگران نیز رضایت بخش خواهد بود.

۳- تنوع انسان ها بقدری زیاد است که در نظر گرفتن تمام آنها در طراحی امکان پذیر نیست،اما از آنجا که انسان ها سازش پذیرند مسئله ای ایجاد نمیشود.

۴- ارگونومی گران است و از آنجا که محصولات بر مبنای ظاهر و مدل خریداری میشوند ،ملاحظات ارگونومیکی به آسانی قابل چشم پوشی است.

۵- ارگونومی ایده آل است و من همیشه طراحی را با ارگونومی انجام میدهم.

مطالعه بیشتر