دانلود جزوه حقوق جزای عمومی (۲۴۰ نکته تکمیلی و مهم)

دانلود جزوه حقوق جزای عمومی (۲۴۰ نکته تکمیلی و مهم)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه حقوق جزای عمومی (۲۴۰ نکته تکمیلی و مهم)

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه دویست و چهل نکته تکمیلی و مهم حقوق جزای عمومی در ۴۴ صفحه با فرمت pdf آماده دانلود گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دویست و چهل نکته تکمیلی و مهم

حقوق جزای عمومی

نکته ۱

با تثبیت خون بها که در دوره سازش اختیاری مطرح شده بود، اصحاب دعوا ناگزیر بودند به مصالحه با یکدیگر تن در دهند. به همین خاطر دوره دادگستری عمومی که مصادف بود با مداخله مقامات دولتی در رسیدگی به جرایم، سازش اجباری نام گرفت.

نکته ۲ 

همانطور که از نام مکتب عدالت مطلق پیداست، این مکتب معتقد به اجرای عدالت است اعم از اینکه فایده ای بر آن مترتب باشد یا نباشد. کانت به عنوان یکی از بنیانگذاران این مکتب اصالت سودمندی مورد نظر بنتام را رد می کند.

نکته ۳ 

از نظر گراماتیکا دفاع اجتماعی جز بهبود جامعه از طریق اجتماعی کردن بزهکاران هدف دیگری ندارد و اصولاً هدف غایی حقوق کیفری از نظر گراماتیکا اعتلای فرد و بهبود وضع اوست و به نظر او این امر از طریق اقداماتی غیر از حقوق کیفری میسر می شود. از همین روست که از عقیده او تحت عنوان دفاع اجتماعی افراطی یاد می شود.

نکته ۴ 

مقصود از منابع صوری یا الزامی حقوق کیفری مواردی است که دادگاه ها در هنگام صدور حکم حق استناد به آنها را داشته و از نظر قانونی معتبر تلقی می شوند. البته آئین نامه در حقوق ایران نیز جزء منابع الزامی حقوق کیفری تلقی می شود.

نکته ۵ 

مطابق اصل قانونی بودن جرایم و مجازات ها؛ هیچ عملی جرم محسوب نمی شود مگر اینکه در قانون برای آن مجازات تعیین شده باشد.

مطالعه بیشتر