دانلود فایل pdf مبانی توسعه اقتصادی دکتر محمود روزبهان

دانلود فایل pdf مبانی توسعه اقتصادی دکتر محمود روزبهان
نوع فایل
pdf
حجم فایل
4mb
نویسنده
دسته بندی
9,500 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل pdf مبانی توسعه اقتصادی دکتر محمود روزبهان

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل با کیفیت ترین و جامع ترین فایل pdf مبانی توسعه اقتصادی دکتر محمود روزبهان آماده دانلود گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فایل pdf مبانی توسعه اقتصادی شامل ۱۱ فصل با عناوین زیر می باشد:

 1. نگاهی اجمالی بر پدیده رشد و توسعه
 2. مشترکات و تفاوتهای اصلی بین کشورهای در حال توسعه
 3. فرآیند تاریخی توسعه و توسعه نیافتگی
 4. نظری اجمالی برگزیده ای از تئوریهای رشد و توسعه اقتصادی
 5. اهمیت نرخ رشد و نقش عوامل تولید در رشد اقتصادی
 6. آموزش و پرورش و نقش آن در توسعه
 7. جمعیت و توسعه
 8. فقر و توزیع درآمد
 9. استراتژیهای توسعه
 10. چین و ژاپن: دو تجربه با دو الگوی مختلف
 11. نگرشی مجدد بر تعریف و مفهوم توسعه

فایل pdf جزوه مبانی توسعه اقتصادی 

نظریه اقتصاد توسعه، مثل سایر بخش های علم اقتصاد و نیز سایر علوم، دارای چارچوبی مستحکم، منسجم و تغییرناپذیر است؛ زیرا براساس یک سری اصول و قواعد علمی – تجربی قرار دارد. به همین لحاظ است که با گذشت زمان روابط علت و معلولی این قواعد تغییر نمی کنند، که اگر غیر از این بود علم محسوب نمی شد.

به همین لحاظ است که نه چارچوب کلی این کتاب و نه چارچوب کلی هیچ کتاب علمی دیگری نمی تواند دچار تغییرات بنیادی شود. به هرحال، اگرچه حقایق ثابت اند اما زمان در حال گذر، و با گذشت زمان واقعیت ها تغییر می کنند، و از همین روست که به روز کردن مباحث اجتناب ناپذیر است.

دانلود فایل pdf مبانی توسعه اقتصادی 

توسعه اقتصادی فرایندی است که در آن یک جامعه از مرحله ای به مرحله بالاتری از پیشرفت اقتصادی می رسد. این فرایند از طریق یک رشته تغییرات در ساختار اقتصادی و غالبا اجتماعی – سیاسی – فرهنگی ژخ می دهد. اقتصاد توسعه نیز بررسی و تحلیل راه و روشهایی است که برای گذر از هر مرحله مورد مطالعه قرار می گیرد….

مطالعه بیشتر