دانلود پاورپوینت یادگیری در سیستم های آموزشی

دانلود پاورپوینت یادگیری در سیستم های آموزشی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
5mb
نویسنده
دسته بندی
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت یادگیری در سیستم های آموزشی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دو نمونه پاورپوینت یادگیری در سیستم های آموزشی می باشد که با فرمت ppt در ۳۸ و ۱۹ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن پاورپوینت یادگیری در سیستم های آموزشی:

تعریف یاد گیری:یاد گیری به تغیییری نسبتا پایدار که در اثر تجربه یا تمرین در توان رفتاری مشاهده میشود میگویند.

مثلا برای یاد گیری زبان وقتی دانش اموزی لغات  مربوط به میوه ها را درکلاس یاد گرفت در تمام موقعیت ها  باید بتواند از ان لغات استفاده کند و در مواقع خستگی هم بتواند ان لغات مربوطه را به یاد بیاورد و بر اثر تجربه و تمرین ان را تقویت سازد.

یاد گیری باید در دانش اموزمان یک توانایی ایجاد کند مثلا با استفاده از همین لغات توانایی شنیداری و گفتاری خود را تقویت سازد.

تحلیل مفاهیم یادگیری:

الف ) مفهوم فرآیند: فرآیند به وقایع و روابط پویا جاری مستمر و پیوسته در حال تغییر اطلاق میگردد. یادگیری نیز یک فرآیند است چون براثر تعامل دائم فرد با محیط همیشه و همه جا به طور پیوسته و مستمر صورت میگیرد.

ب) مفهوم تغییر: یادگیری تغییری است که طی فرایند تجربه اتفاق می افتد اما هرتغییری را نمیتوان یاد گیری نامید .همچنین تغییر رفتار ناشی از مصرف داروهای مختلف در طیف یادگیری قرار نمیگیرد. رفتار های شفاهی انسان مهمترین نشانه ی یادگیری است.

مثلا: توجه به تغییراتی چون لفظ (د-د) تا کلمه ی (پدر) را میتوان یادگیری تلقی کرد.

ج ) مفهوم نسبتا پایدار: بین یادگیری و تغییرات زود گذر باید تفاوت قائل شد چرا که یاد گیری به سهولت از بین نمیرود.

مثال هایی از تغییر رفتار که از تجربه ناشی میشوند:

خو گرفتن و حساس شدن است.

حساس شدن: فرآیندی است که از طریق آن ارگانیزم نسبت به جنبه های معینی از محیطش حساس میشود.

خو گیری : فرآیندی است که در آن ارگانیزم نسبت محیط کمتر حساس میشود.

مطالعه بیشتر