دانلود پاورپوینت بیوتکنولوژی مواد غذایی

دانلود پاورپوینت بیوتکنولوژی مواد غذایی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2mb
نویسنده
7,700 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت بیوتکنولوژی مواد غذایی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پاورپوینت بیوتکنولوژی مواد غذایی می باشد که با فرمت ppt در ۴۵ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است که پس از پرداخت آنلاین می توانید این محصول را از وبسایت دریافت و دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست مطالب پاورپوینت بیوتکنولوژی مواد غذایی :

منابع

مقدمه

تاریخچه بیوتکنولوژی

مقدمه ای بر فرآیندهای تخمیر :

تاریخچه توسعه صنعت تخمیر

آشنایی با مهمترین میکروارگانیسم های صنعتی

معیارهای مناسب برای جداسازی و انتخاب میکروارگانیسم ها

جداسازی میکروارگانیسم ها

نگهداری میکروارگانیسم ها

لیوفیلیزه کردن یا خشک کردن انجمادی

نگهداری در آب مقطر

نگهداری در روغن

مقدمه

زیست فناوری (بیوتکنولوژی) علم جدیدی نیست و از زمانی که انسان فهمید می تواند از شیر انواع لبنیات را به وجود آورد و از میوه ها سرکه و الکل بگیرد با مفهوم تجربی زیست فناوری آشنا بوده است.

در واقع زیست فناوری ابزاری است برای مطالعه دقیق تر طبیعت، جهت پیدا کردن راه حل هایی که سلامت زمین و انسانها را تضمین کند و برای رسیدن به این هدف، از میکرو ارگانیسم ها، گیاهان و جانوران و محصولات مشتق شده از آنها برای تولید محصول استفاده می کند.

به عنوان مثال، زیست فناوری کشاورزی، با تغییر ساختار ژنتیکی دانه ها، راهی دقیق و مطمئن برای تولید محصولات بیشتر و مقاوم به آفت ایجاد کرده است.

به کمک این علم امروزه بیش از ۲۰۰ راه درمان برای بیماری هایی از جمله سرطان، دیابت و….. ایجاد شده است.

بیوتکنولوژی دانشی است که در رابطه با استفاده  از موجودات و میکروارگانیزم ها در جهت تولید فرآورده های مختلف غذایی، دارویی و شیمیایی در مقیاس صنعتی بحث می کند.

بیوتکنولوژی از علوم مختلف مانند بیولوژی و شیمی و بیوشیمی و ژنتیک و مهندسی فرآیند تشکیل می شود.

در این علم از میکروارگانیزم های مفید در زمینه تولید انواع مواد غذایی، داروها، واکسن ها، آنزیمها و اسید آمینه و غیره استفاده می شود.

مطالعه بیشتر