دانلود پاورپوینت سیستم کنترل عددی در ۳۲ اسلاید قابل ویرایش

دانلود پاورپوینت سیستم کنترل عددی در ۳۲ اسلاید قابل ویرایش
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت سیستم کنترل عددی در ۳۲ اسلاید قابل ویرایش

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پاورپوینت رشته مکانیک با عنوان سیستم کنترل عددی در ۳۲ اسلاید قابل ویرایش آماده دانلود گردیده است که پس از پرداخت آنلاین می توانید این محصول را از وبسایت دریافت و دانلود نمایید.. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

عناوین پاورپوینت سیستم کنترل عددی:

سیستم کنترل عددِ

نگاهی کلی به ماشینهای کنترل عددی کامپیوتری CNC

در مقایسه با ماشین ابزار معمولی

تاریخچه ماشینهای CNC :

روند توسعه ماشینهای CNC :

تفاوت سیستمهای  NC و CNC

اصول کنترلی دستگاه : CNC

بلوک دیاگرام دستگاه  CNC

برنامه ریزی دستگاه  CNC

مراحل برنامه ریزی

ازنظر نوع ورودی دیتا ۲ نوع CNC وجود دارد

نگاه کلی به G-Code

انواع ماشین CNC

الف-ماشین های ابزار

ب-ماشینهای ورقکاری و ماشینهای تجهیزات ساخت

ج-ماشینهای بازرسی کننده و کنترل کننده برای اندازه گیری ابعاد سه بعدی اجسام

مزایا , معایب و کاربردهای  CNC

انواع CNC از نظر تعداد محورها

انواع CNC از نظر موتور

(NC) بصورت های مختلفی در قسمت کنترل ماشین مورد استفاده قرار می گیرد و با این سیستم ابعاد مشخص شده توسط کدها و اعداد معین شده کنترل می گردد با استفاده از این کدها (رمزها) به ماشین دستور داده می شود که عملیات مختلفی را انجام دهد مثل حرکت محور اصلی در جهات مختلف ،روشن وخاموش شدن دستگاه های سرد کننده و سایر عملیت بنابر این موقعیت مکانی (محل) یک شماره در دستگاه کنترل مشخص می گردد.

نگاهی کلی به ماشینهای کنترل عددی کامپیوتری CNC

  • روش سی‌ان‌سی در دهه ۴۰ میلادی پدید آمد و ادامه‌دهنده روش دستگاه‌های ان‌سی (کنترل رقمی) بود. از ان‌سی در جنگ جهانی دوم برای تولید جنگ‌افزار و پیچ‌ها استفاده زیادی می‌شد.
  • CNCها ماشینهای ابزار مدرن و رباتهای خودکار پیشرفته ای هستند که از کامپیوتر بعنوان بخش اساسی کنترل کننده آنها استفاده می شود. کامپیوترها در حال حاضر یکی از اجزاء اصلی برای اتوماتیک کردن دستگاهها هستند و می توانند دستگاههای مختلفی مانند ماشین های ابزار , جوش و برش با لیزر را کنترل کنند.

مطالعه بیشتر