دانلود نسخه کامل ورد کتاب فارسی عمومی تألیف گروه مؤلفان با قابلیت سرچ

دانلود نسخه کامل ورد کتاب فارسی عمومی تألیف گروه مؤلفان با قابلیت سرچ
نوع فایل
word
حجم فایل
565kb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود نسخه کامل ورد کتاب فارسی عمومی تألیف گروه مؤلفان با قابلیت سرچ

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود نسخه کامل ورد کتاب فارسی عمومی تألیف گروه مؤلفان با قابلیت سرچ پیام نور نسخه کامل ورد می باشد که با فرمت word در ۱۷۷ صفحه با قابلیت سرچ تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

نسخه کامل ورد کتاب فارسی عمومی تألیف گروه مؤلفان

این کتاب برای سه واحد درسی فارسی عمومی تدوین شده است. در اصل حاوی نمونه هایی از نظم و نثر کهن و معاصر فارسی است. در انتخاب نمونه ها جنبه آموزشی و تاریخی و ادبی بیشتر مدنظر بوده است. موضوعها تا حدی گوناگون است. درباره هر نویسنده و شاعری در ابتدای هر درس توضیحی کوتاه آمده است و در مواردی توضیح درباره کتابی است که نمونه از آن گزیده شده است.

نسخه کامل ورد کتاب فارسی عمومی تألیف گروه مؤلفان

درس اول

فردوسی

۱) الف: به نام خداوند جان و خرد

به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه برنگذرد خداوند نام و خداوند جای خ داوند روزی دو رهنمای ۳ خداوند کیهان و گردان سپهر فروزنده ماه و ناهید و مهر از نام و نشان و گمان برترست نگارنده برشده گوهرست به بینندگان آفریننده را نبینی مرنجان دو بیننده را ۶ نیابد بدونیز اندیشه راه که او برتر از نام و از جایگاه سخن هرچه زین گوهران بگذرد نیابد بدر راه جان و خرد خردگر سخن برگزیند همی همان را گزیند که بیند همی و ستودن نداند کس او را چو هست میان بندگی را ببایدت بست و خرد را و جان را همی سنجد أو در اندیشه س خته کسی گنجد او بدین آلت و رای و جان و روان س تود آفریننده را چون توان؟ ۱۲ به هستیش باید که خستو شوی از گفتار بیگار یک سو شوی پرستنده باشی و جوینده راه به فرمانها ژرف کردن نگاه توانا بود هر که دانا بود به دانش دل پیر برنا بود ۱۵ ازین پرده برتر سخن گاه نیست.

مطالعه بیشتر