دانلود کتابچه اختلالات و بیماریهای روانی (اصطلاحات و تعاریف)

دانلود کتابچه اختلالات و بیماریهای روانی (اصطلاحات و تعاریف)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
7,700 تومان

توضیحات فایل:

دانلود کتابچه اختلالات و بیماریهای روانی (اصطلاحات و تعاریف)

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود کتابچه اختلالات و بیماریهای روانی (اصطلاحات و تعاریف) می باشد که با فرمت پی دی اف در ۶۴ صفحه بسیار مفید و ارزنده تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

کتابچه اختلالات و بیماریهای روانی

اختلالات روانی چه ھستند؟ What are Mental Disorders

ھر کسی ممکن است دچار بیماری روانی شود. معلمین، پزشکان، وکلا، مکانیک ھا، مردم بی خانمان، رؤسای دانشگاه، ھنرمندان و مدیران شر ھای بزرگ میتوانند دچار اختلالات روانی باشند. اگر در یک رستوران. یا مکان عمومی نگاھی به اطراف خود بیندازید، مطمئنا در بین افرادی که میبینید حتما یکی ھست که یا قبلا و یا در حال حاضر دچار نوعی بیماری روانی می باشد.

افراد شھرنشین و روستائی ھمگی در معرض ابتلا به بیماری روانی ھستند. اما باید این را ھم اضافه کرد که بعضی ھا بیش از دیگران در خطر ابتلا به انواع بخصوصی از بیماری ھای روانی می باشند. مثلا مردان ممکن است بیش از زنان دچار اختلالات مربوط به استفاده از مواد و اختلال بروز شخصیت (Antisocial Personality Disorder) ضداجتماعی بشوند. نشانه ھای این نوع اختلال عبارتند از تھاجم، ضرب و شتم (ضربت)، و زیر پا گذاشتن حقوق دیگران. زنان بیشتر ممکن است دچار اختلالات اضطرابی، تغذیه ای، و افسردگی بشوند.

کتابچه اختلالات و بیماریهای روانی (اصطلاحات و تعاریف)

ھمچنین، دلائل روز افزونی نیز وجود دارند که نشان می دھند خطر ابتلا به بیماری روانی در موارد ذیل افزایش می یابد:
• اگر کسی در کودکی مورد آزار جسمی و یا جنسی قرار گرفته باشد
• والدین اش در گذشته و یا ھم اکنون مبتلا به بیماری روانی می باشند
• دبیرستان را تمام نکرده – دیپلم نگرفته است
• بیکار است
• کمک دولتی دریافت می کند و یا در خانواده کم درآمد زندگی میکند

مطالعه بیشتر