دانلود پاورپوینت روش تدریس تعلیمات دینی با عنوان شهادت امام رضا (ع)

دانلود پاورپوینت روش تدریس تعلیمات دینی با عنوان شهادت امام رضا (ع)
نوع فایل
ppt
حجم فایل
2mb
نویسنده
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت روش تدریس تعلیمات دینی با عنوان شهادت امام رضا (ع)

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود پاورپوینت روش تدریس تعلیمات دینی با عنوان شهادت امام رضا (ع) هدیه های آسمانی کلاس چهارم درس هشتم دیدار دوست می باشد که با فرمت ppt در ۱۷ اسلاید بسیار مفید و ارزنده تهیه و تدوین گردیده است در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

قسمتی از اسلایدهای پاورپوینت درس روش تدریس تعلیمات دینی:

اخلاق و منش امام

خصوصیات اخلاقی و زهد و تقوای آن حضرت به گونه ای بود که حتی دشمنان خویش را نیز شیفته و مجذوب خود کرده بود.با مردم در نهایت ادب تواضع و مهربانی رفتار میکرد و هیچگاه خود را از مردم جدا نمی نمود.

یکی از یاران امام میگوید:”هیچگاه ندیدم که امام رضا در سخن بر کسی جفا ورزد و ندیدم که سخن کسی را پیش از تمام شدن قطع کند.هرگز نیازمندی را که میتوانست نیازش را برآورده سازد رد نمیکرد در حضور دیگری پایش را دراز نمیفرمود. هرگز ندیدم به کسی ازخدمتکارانش بدگویی کند.خنده او قهقهه نبود بلکه تبسم میفرمود.چون سفره غذا به میان می آمد همه افراد خانه حتی دربان بر سرسفره خویش می نشاند و همراه با مام غذا میخوردند.شبها کم میخوابید و بسیاری از شبها را به عبادت میگذراند. روزه سه روز در ماه را ترک نمیکرد. فرش آن حضرت در تابستان حصیر و در زمستان پلاسی بود. لباس او در خانه درشت و خشن و در مجالس عمومی خود را می آراست.

زندگی امام در مدینه

حضرت رضا (ع) تاقبل از هجرت به مرو در مدینه که زادگاهشان،ساکن بودند و در آنجا در جوار مدفن پاک رسول خدا و اجداد طاهرینشان به هدایت مردم و تبیین معارف دینی و سیره نبوی میپرداختند.مردم مدینه امام را نیز دوست میداشتند و به ایشان همچون پدری مهربان می نگریستند

مطالعه بیشتر