پاورپوینت ارائه درس اخلاق زیستی با موضوع آلودگی آب ها بر اثر فاضلاب صنایع

پاورپوینت ارائه درس اخلاق زیستی با موضوع آلودگی آب ها بر اثر فاضلاب صنایع
نوع فایل
ppt
حجم فایل
3mb
نویسنده
دسته بندی
7,700 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت ارائه ی درس اخلاق زیستی با موضوع آلودگی آب ها بر اثر فاضلاب صنایع

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت ارائه ی درس اخلاق زیستی با موضوع : آلودگی آب ها بر اثر فاضلاب صنایع می باشد که با فرمت ppt در ۲۷ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت ارائه ی درس اخلاق زیستی با موضوع : آلودگی آب ها بر اثر فاضلاب صنایع

محتوای اسلاید ۱۵

ترکیبات آلی سنتزی

ورود ترکیبات آلی سنتزی به اکوسیستم زیستی انسان، عمدتاً از طریق فعالیت های خود انسان اتفاق می افتد. فعالیت هایی همچون افزایش تولید ترکیبات سنتزی، نشت در حین انتقال و استفاده بی رویه از این محصولات در کاربردهای مختلف، از جمله مسیرهای ورود ترکیبات سنتزی به اکوسیستم زیستی انسان است. از جمله ترکیبات سنتزی می توان افزودنی های سنتزی، افزودنی های خوراکی، داروها، رنگ ها، الیاف سنتزی، پلاستیک ها، حلال ها و ترکیبات آلی فرار را نام برد. اغلب این ترکیبات سمی بوده و به دلیل فرآیندهای تولید سنتزی در مقابل تجزیه میکروبی مقاوم هستند.

پاورپوینت ارائه ی درس اخلاق زیستی

محتوای اسلاید ۲۱

۶- آلاینده های حرارتی

آلودگی حرارتی عبارت است از کاهش کیفیت آب از طریق هر فرآیندی که منجر به تغییر دمای محیطی آب گردد. در نیروگاه های تولید برق، صنایع و کارخانجات از آب برای کاهش دمای تجهیزات، لوله واتصالات، ماشین آلات و  تأسیسات استفاده می کنند. این کار باعث تغییر دمای آب می گردد که با ورود مجدد به محیط، دمایی بالاتر از دمای اکوسیستم دارد. با افزایش دمای آب، میزان اکسیژن محلول در آن کاهش می یابد و از این طریق بر کل اکوسیستم منطقه تأثیر می گذارد. تخلیه روان آب ها و فاضلاب های شهری که در منابع سطحی آب تخلیه می شوند نیز می تواند منجر به افزایش دمای آب گردد.

پاورپوینت ارائه ی درس اخلاق زیستی

محتوای اسلاید ۲۵

پاک کننده ها و شوینده ها

پاک کننده ها به عوامل تمیز کننده ای که بخشی از ساختار شیمیایی آن ها شامل مواد آلی یا دیگر مواد مشتق شده از سورفاکتانت ها باشند، محدود می شود.
سورفاکتانت ها قدرت پاک کنندگی بیشتری را در پاک کننده ها فراهم می کنند. فورمول شیمیایی یک پاک کننده به طور کلی به سه دسته عمومی :

سورفاکتانت، سازنده ها و مواد متفرقه طبقه بندی می شود.

سورفاکتانت ها کشش سطحی آب را کم می کنند، همچنین مولکولهای سورفاکتانت، ذرات چربی و آب را به یکدیگر، اتصال می دهند. به لت طبیعت قطبی سورفاکتانت ها، این عمل امکان پذیر است.

مطالعه بیشتر