دانلود پاورپوینت نظریه لازاروس یا درمان چند وجهی در ۱۵ اسلاید

دانلود پاورپوینت نظریه لازاروس یا درمان چند وجهی در ۱۵ اسلاید
نوع فایل
ppt
حجم فایل
193kb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت نظریه لازاروس یا درمان چند وجهی در ۱۵ اسلاید

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین و باکیفیت ترین پاورپوینت نظریه لازاروس ( درمان چند وجهی) می باشد که با فرمت ppt در ۱۵ اسلاید قابل ویرایش مناسب اساتید و ارائه و کنفرانس دانشجویان تهیه و تنظیم گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست و عناوین پاورپوینت نظریه لازاروس:

درمان چند وجهی (MMT) یک رویکرد رواندرمانی منظم و جامع است که توسط آرنولد لازاروس به وجود آمد. رویکرد چند وجهی به دو طریق سنت رفتاری را ارتقا می بخشد یکی با اضافه کردن شیوه های ارزیابی منحصر به فرد و دیگری با کار عمیق و مفصل روی هر یک از عوامل حسی ، تخیلی ، شناختی و بین فردی و اثرات تعاملی آنها.

فرض اساسی این رویکرد این است که بیماران مشکلات اختصاصی چند وجهی دارند که باید با دامنه گسترده ای از روشها به آنها پرداخت . در ارزیابی چند وجهی هر یک از هفت حوزه ی مهم در یک فرد که به اختصار BASIC-ID نامیده می شود بررسی می گردد.

این وجوه شامل :

—۱) رفتار (Behavior)                          ۴) تخیل یا تصورات ذهنی (Imagery)

—۲) عاطفه (Affect)                             ۵) شناخت (Cognition)

—۳) حساسیت (Sensation)              ۶) روابط بین فردی (Interpersonal relationship)

۷) داروهای زیست شناختی (Drugs/biology)

پاورپوینت نظریه لازاروس ( درمان چند وجهی)

رویکرد چندوجهی شیوه ای عملیاتی برای پاسخ گویی به سوالات زیر ارائه می دهد:

چه چیزی؟برای چه کسی؟ و تحت چه شرایطی مفید خواهد و به عبارت دیگر عمدتا در چه کسی ، چه مشکلی بهترین گزینه درمانی در رویکرد چندوجهی است.

درمان چند وجهی یک رویکرد شخصی شده و فرد گرایانه است.

درمان چند وجهی بر مبنای نظریه “یادگیری اجتماعی”، “نظریه عمومی نظام ها ” و نظریه “گروه و ارتباطات استوار است.

در درمان چند وجهی مشکلات بیمار از طریق ارزیابی چندوجهی طبق BASIC-ID بررسی می شود . همین کار فرایندهای تغییر را که باید روی آنها کار شود تعیین می کنند و در این رویکرد ابتدا به محتوای درمان و بعد به فرایند درمانی متمرکز می کنند.

مطالعه بیشتر