دانلود جزوه درس تحلیل برنامه های درسی دوره ابتدایی ویرایش جدید

دانلود جزوه درس تحلیل برنامه های درسی دوره ابتدایی ویرایش جدید
نوع فایل
pdf
حجم فایل
6mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه درس تحلیل برنامه های درسی دوره ابتدایی ویرایش جدید

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین و باکیفیت ترین جزوه درس تحلیل برنامه های درسی دوره ابتدایی به همراه سوالات پایان ترم ویرایش جدید می باشد که با فرمت پی دی اف در ۳۰ صفحه تهیه و تنظیم گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

برای تحلیل برنامه درسی باید ابتدا مراحل یک برنامه رو بدانیم که عبارتند از:

۱ – هدفهای برنامه درسی

۲ – روشهای برنامه درسی

۳ -محتوای برنامه درسی

۴ – نحوی ارائه یا اجرای برنامه درسی

۵ – ارزشیابی برنامه درسی.

البته برای این پنج فاکتور مراحل برنامه درسی یک کمان قرار می گیرد ومانند یک چتر بر روی آنها قرار می گیرد که به آن “چتر فلسفی “حاکم بر برنامه های درسی گفته می شود.

برای تاثیر گذاری با اجرای موفق تدریس و اجرای برنامه درسی چتر فلسفی و دانستن آن بسیار مهم و حیانی است.

یا به عبارتی اگر چتر فلسفی درست شناخته شود تمام پنج فاکتور تحت پوشش آن به خوبی قابل اجراست و چنانچه معلم در تشخیص چتر فلسفی تعلل و عجله کند و بدون شناخت شروع به اجرای برنامه درسی کند با شکست روبه رو می شود. .

*مثال: مدیران فعلی آموزش و پرورش تربت جام هر یکسال و نیم یک بار دائم عوض می شوند ،زیرا مورد اعتراض واقع می شوند.

این یعنی نتوانستند چتر فلسفی معلمان و خانواده ها ومدیران مدارس رو به خوبی تشخیص دهند و گفته می شود یک مدیر یا معلم کارگشته باید شش ماه فقط به حرفها گوش دهد و تمام شرایط و جوانب رو بررسی کند و بعد دست به اقدام بزند.

چتر فلسفی چیست؟

به مجموعه ای از شرایط ظاهری وباطنی شرایط محیطی ٬ سیاسی ٬ اجتماعی ٬ خانوادگی ٬ شرایط جغرافیایی ٬ شرایط مالی ٬ مذهبی ٬ قومی و قبیله ای ٬ شرایط واتفاقات گذشته ٬ و توان فردی منطقه تدریس ٬ چتر فلسفی منطقه تدریس گویند…

مطالعه بیشتر