جزوه حقوق بشر در اسلام با قابلیت سرچ و جستجو

جزوه حقوق بشر در اسلام با قابلیت سرچ و جستجو
نوع فایل
pdf
حجم فایل
350mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

جزوه حقوق بشر در اسلام با قابلیت سرچ و جستجو

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جزوه حقوق بشر در اسلام دکتر محمد فتاحی می باشد که با فرمت پی دی اف در ۳۴ صفحه با قابلیت سرچ و جستجو تهیه و تدوین گردیده است در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

چکیده:

حقوق بشر به عنوان پدیده ای در عالم حقوق که امروز مورد توجه بسیاری از حقوقدانان و افراد بشری قرار گرفت ، توانسته در دوره کوتاهی به عنوان مباحث اصلی حقوقی و فکری جایگاه ویژه ای برای خود کسب نماید. هر چند به علت تعابر و برداشت های متفاوت از مفهوم حق و حقوق ، دیدگاه های گاهان کاملا متفاوت از مفهوم حقوق بشر ارائه می گردد. از این روی در این سیاق به تشریح مفهوم حقوق بشر ازز منظر اسلامی پرداخته ایم.

مقدمه

در میان موجوداتی که در جهان طبیعت زندگی می کنند، انسان از ویژگی هایی برخوردار است که مقام او را از دیگر موجودات ممتاز نموده است. ریشه این ویژگی ها و امتیازات این است که او گذشته از حیات طبیعی و غریزی، از حیات روحانی و عقلی نیز برخوردار است. حیات روحانی و عقلانی انسان بعد اصیل و بنیادین شخصیت انسان را تشکیل می دهد. این بعد از حیات و شخصیت انسان در قلمرو قدرت و اختیار او قرار دارد و او می تواند در چگونگی  شکل گرفتن و فعلیت یافتن آن تاثیرگذار باشد.
از سوی دیگر، حیات آدمی در عرصه اجتماع، می تواند قوام و دوام داشته باشد. زندگی فردی اگر هم امکان پذیر باشد، اما قطعا رشد و تکامل انسان در پرتو زندگی اجتماعی امکان پذیر خواهد بود.زندگی اجتماعی زمینه ساز برخورد منافع و مقاصد مختلف و متعارضی نیز هست، و چه بسا غریزه خودخواهی و منفعت جویی انسان ها، سبب تعدی به حریم و حقوق یکدیگر شود.

مطالعه بیشتر