دانلود جزوه گیاه شناسی و خاک شناسی کنکور ارشد

دانلود جزوه گیاه شناسی و خاک شناسی کنکور ارشد
نوع فایل
pdf
حجم فایل
5mb
نویسنده
دسته بندی
8,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه گیاه شناسی و خاک شناسی کنکور ارشد

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه گیاه شناسی و خاک شناسی (علوم باغبانی) رشته کشاورزی می باشد که با فرمت pdf و در ۲۹۹ صفحه تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

این جزوه آموزشی جز مجموعه جزوات آمادگی آزمون کارشناسی ارشد رشته کشاورزی گرایش باغبانی ویژه کنکور می باشد که به همراه تست ها و پاسخ تشریحی ارائه شده است.

منابع جزوه گیاه شناسی و خاک شناسی کنکور ارشد:

خاکشناسی و گیاه شناسی

گیاه شناسی ۱ جزوه دکتر ناهید حریری دانشگاه تهران* (به دلیل پایه ای بودن مطالب سال مهم نیست) – کتاب

تست آناتومی و مورفولوژی

گیاه شناسی ۲ جزوه دکتر صانعی شریعت پناهی (به دلیل پایه ای بودن مطالب سال مهم نسیت) – کتاب تست

سیستماتیک

خاک شناسی جزوه دکتر میرحسینی دانشگاه تهران

آناتومی رویشی

تعریف بافت

به مجموعه سلولهایی که از لحاظ ساختار و عمل مشابه هستند بافت میگویند، بعضی از بافتها وجود دارند که از این قانون پیروی نمیکنند بهتر است از کلمه بخش استفاده شود همانند بافت آوندی

دسته بندی بافتهای گیاهی

بافت مریستم: جایگاه سلولهای فعال از لحاظ همانند سازی میباشد ما دو نوع بافت مریستم داریم مریستمهای اولیه- ثانویه و یا پسین.

بافت که دارای نقش تغذیه گیاهاند: بافتهای پارانشیمی ذخیرهایی و بافتهای هادی (آوندی)

بافتهایی که نقش مکانیکی را به عهده دارند: بافتهایی محافظ (پوششی) که در این حالت اندامهای مختلف را میپوشاند. ۲- بافت نگهدارنده این بافتها در اثر سفتی دیواره سلولی آنها به گیاه استحکام میبخشد.

بافتهای ترشحی: این بافتها نقش ذخیره متابولیتهای ثانویه را برعهده دارند.

بافت مریستم

مریستم اولیه:

مریستمهای اولیه در نوک ساقه و ریشه قرار دارند و مسئول رشد طولی ساقه و ریشه هستند و از لحاظ ساختار سلولی این بافتها دارای سلولهای مساوی ابعاد و دارای هسته درشت واکوئل کوچک و فعالیت بالا میباشند.

مریستم پسین:

(مریستمهای ثانویه) در واقع حلقهای از سلولهای مریستمی مید که فعالیت مریستمی خود را حفظ کردهاند و از لحاظ ساختار سلولی، سلولهای تشکیل دهنده بافت مریستم ثانویه دارای واکوئل بزرگتر و تعداد کمتر میباشند. در نهاندانگان لایهلایهائی ولی در نهانزادان آوندی-

بازدانگان تودهای سکتوریان دو نوع تشکیلات پسین وجود دارد.

مطالعه بیشتر