دانلود پاورپوینت فصل پنجم کتاب حسابداری مدیریت دکتر رضا شباهنگ

دانلود پاورپوینت فصل پنجم کتاب حسابداری مدیریت دکتر رضا شباهنگ
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت فصل پنجم کتاب حسابداری مدیریت دکتر رضا شباهنگ

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل باکیفیت ترین پاورپوینت فصل پنجم : روش های برآورد اقلام بهای تمام شده کتاب حسابداری مدیریت دکتر رضا شباهنگ می باشد که با فرمت ppt در ۴۳ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

کتاب حسابداری مدیریت تألیف شباهنگ جزو مهم ترین منابع درس حسابداری مدیریت برای رشته های مجموعه مدیریت و حسابداری در سطح کارشناسی ارشد می باشد. این فایل شامل پاورپوینت فصل پنجم این کتاب با عنوان روش های برآورد اقلام بهای تمام شده بوده و در ۴۳ اسلاید طراحی شده است که می تواند به عنوان سمینار در کلاس (ارائه کلاسی) درس حسابداری مدیریت در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های مدیریت و حسابداری مورد استفاده قرار گیرید.

پاورپوینت فصل پنجم کتاب حسابداری مدیریت دکتر رضا شباهنگ

یکی از وظایف حسابداری مدیریت استفاده از تکنیک های آماری و ریاضی در برآورد اقلام بهای تمام شده است که در تصمیم گیری مدیریت نقش عمده ای دارد.

روش مقداری

موافقان

به کمک مقادیر و روابط ریاضی می توان فعالیت واحد تجاری را به خوبی بیان و تحلیل کرد.

مخالفان

این مدل ها اغلب نکات اصلی مسئله را نادیده می گیرند.

آمار

آمار، در ساده ترین شکل خود، تشریح و ارایه یک وضعیت به کمک اعداد است.

فرآیند تهیه ارقام و اطلاعات حسابداری مدیریت

به کمک معیارهای آماری تمایل به مرکزیت و پراکندگی انجام میپذیرد.

یکی از معیارهای تمایل به مرکزیت که به طور فراگیر در واحدهای تولیدی-تجاری مورد استفاده قرار می گیرد میانگین است. این معیار معرف یک رقم مرکزی یا مقدار میانی برای یک مجموعه ارقام است .

نما (مُد)

یکی از معیارهای تمایل به مرکزیت نماست. در بین چند عدد موجود در مسئله اعدادی که تکرار شده است را نما می گویند و نیاز به محاسبه ندارد و فقط دیداری است.

مطالعه بیشتر