دانلود فصل ششم کتاب روشهای اصلاح و تغییر رفتار کودکان دکتر مصطفایی ppt

دانلود فصل ششم کتاب روشهای اصلاح و تغییر رفتار کودکان دکتر مصطفایی ppt
نوع فایل
ppt
حجم فایل
350kb
نویسنده
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فصل ششم کتاب روشهای اصلاح و تغییر رفتار کودکان دکتر مصطفایی ppt

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پاورپوینت فصل ششم کتاب روشهای اصلاح و تغییر رفتار کودکان دکتر علی مصطفایی و حسن امین پور انتشارات پیام نور می باشد که با فرمت ppt در ۲۴ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است.امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

اطلاعاتی درباره کتاب روشهای اصلاح و تغییر رفتار کودکان پیام نور

این کتاب به توصیف اصول اساسی رفتار پرداخت و به شما آموزش می دهد که چطور رویدادهای محیطی بر رفتار انسان اثر می گذارند. دیگر هدفی که این کتاب دنبال می‌کند، آموزش شیوه های مختلف تغییر رفتار می باشد تا شما راهبردهایی را برای کمک به آن روش ها بیاموزید و به تغییر و اصلاح رفتار بپردازید.

تغییر رفتار آن بخش از روانشناسی است که به تحلیل و تغییر رفتار انسان می پردازد. به کمک این بخش از روان شناسی می توان نارسایی های رفتار را کاهش داد و آن را به حالت نرمال و طبیعی برگرداند. تغییر رفتار بیشتر بر پژوهش های بنیادی روان شناسی کنشگر که با حیوانات و انسان ها انجام گرفته و نیز بر پژوهش های کیفی کاربردی انجام شده در موقعیت های عملی استوار است. والدین، مربیان، تغییر دهندگان رفتار و سایر کسانی که با کودکان و نوجوانان سروکار دارند از روش های تغییر رفتار استفاده می کنند تا رفتارهای مختلف آنان را زیر نظر و هدایت خود درآوردند.

هدف کلی درس :اشنایی دانشجو با روش های تقویت جهت نگه داری رفتار های مطلوب

برنامه های تقویت جهت نگهداری رفتار های مطلوب

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر تقویت بر رفتار ، برنامه تقویت میبا
برنامه تقویت به فراوانی إرایه تقویت کننده ها ،مدت زمانی که بین فرصت های تقویت شدن سپری میشود و پیش بینی پذیری تقویت اشاره داد .
برنامه متنوع تقویتی عبارتند از :برنامه تقویتی پیاپی و ناپیاپی

١/١درتقویت پیاپی ، هر بار که رفتار رخ دهد،تقویت میشود و هر پاسخ درست آزمودنی در ضمن یادگیری تقویت می گردد.
١/٢در تقویت ناپیاپی ،بعضی از رویدادهای یک رفتار تقویت میشوند اما رویداد های دیگر تقویت نمیشوند.

مطالعه بیشتر