دانلود تحقیق پاورپوینت آشنایی با استان آذربایجان غربی در ۷۰ اسلاید

دانلود تحقیق پاورپوینت آشنایی با استان آذربایجان غربی در ۷۰ اسلاید
نوع فایل
ppt
حجم فایل
6mb8
نویسنده
8,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود تحقیق پاورپوینت آشنایی با استان آذربایجان غربی در ۷۰ اسلاید

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل باکیفیت ترین تحقیق پاورپوینت درس جغرافیای جهانگردی ایران موضوع : آشنایی با استان آذربایجان غربی می باشد که با فرمت ppt در ۷۰ اسلاید قابل ویرایش بهمراه تصاویر تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

تحقیق پاورپوینت آشنایی با استان آذربایجان غربی

در شمال‌غربی ایران قرار دارد و از شمال به جمهوری آذربایجان و ترکیه، از مغرب به کشورهای ترکیه و عراق، از شرق به استان آذربایجان شرقی و استان زنجان و از جنوب به استان کردستان محدود است.

استان آذربایجان غربی دارای ۱۷ شهرستان می‌باشد. شهرستان ارومیه پرجمعیت‌ترین شهرستان استان است. این استان در سال ۱۳۹۵ دارای ۳٬۲۶۵٬۲۱۹ نفر جمعیت بوده است.

شهرهای استان آذربایجان غربی

شهرهای ماکو-چالدران-سیه چشمه-خوی-سلماس- در ناحیه ی شمال ارومیه
و شهرهای نقده –اشنویه-میاندواب- مهاباد- پیرانشهر – شاهین دز-بوکان- سردشت –تکاب

ارتفاعات استان:

ناهمواریهای عمده در استان آذربایجانغربـی در قسـمت غربـی آن یعنـی در نـواحی مـرزی ایران و ترکیه و ایران و عراق واقع گردیده است. این ارتفاعات که در واقع امتداد کوههای ارمنستان مـیباشـند کـه از شمال به جنوب کشیده شده و در نهایت به سلسله جبال شمالی زاگرس منتهی میگردند. این کوهها در بیشتر ایـام سـال پوشـیده از بـرف بـوده و تقسیمکننده آبهای مرزی میباشند. آبهای قسمت شرقی به دریاچه ارومیه و آبهای قسمت غربی بـه دریاچـه وان در ترکیه منتهی میشود….

جنگل‌ها

جنگل‌های طبیعی استان، هرچند که در قسمت‌هایی از پیرانشهر و مهاباد وجود دارد، ولی مناطق وسیع جنگلی در سردشت قرار گرفته‌ است.

آب و هوا (اقلیم)

بدلیل واقع شدن استان در عرضهای جغرافیای بالا و ارتفـاع زیـاد، میـانگین سـالانه دمـای آن نسـبت بـه میـانگین سالانه دمای اکثر مناطق کشور کمتر بوده و جزء مناطق سردسیر کشور محسوب میشود. بدلیل بری بودن هـوای اسـتان اختلاف دمای حداقل و حداکثر مطلق آن زیاد میباشد، با اینحال هر چقدر از نواحی شرقی استان بـه سـمت کوهسـتانهـای غربی حرکت میکنیم از میزان دمای هوا کاسته میشود.

مطالعه بیشتر