دانلود پاورپوینت درس جغرافیای جهانگردی ایران با موضوع استان سیستان و بلوچستان

دانلود پاورپوینت درس جغرافیای جهانگردی ایران با موضوع استان سیستان و بلوچستان
نوع فایل
ppt
حجم فایل
9mb
نویسنده
7,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت درس جغرافیای جهانگردی ایران با موضوع استان سیستان و بلوچستان

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل باکیفیت ترین پاورپوینت درس جغرافیای جهانگردی ایران موضوع : استان سیستان و بلوچستان می باشد که با فرمت ppt در ۳۲ اسلاید قابل ویرایش بهمراه تصاویر تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

استان سیستان و بلوچستان:

دومین  استان  پهناور کشور در جنوب شرقی ایران واقع است. این استان با حدود ۱۸۱۷۲۶ کیلومتر مربع وسعت کمابیش اندازه کشور سوریه بزرگی دارد و بیش از ۱۱ درصد وسعت ایران را دربرمی گیرد. در اوستا سیستان یازدهمین سرزمینی است که اهورا مزدا افریده است.سیستان شامل زابل و شهرهای شمال استان است که البته بخش بزرگ سیستان قدیم در افغانستان بوده که هم اکنون جزو خاک افغانستان می باشد و بلوچستان در برگیرنده بقیه شهرها از خاش تاچابهار می باشد ٬البته بخش بزرگی از بلوچستان بر اساس قرارداد گلدسمید از ایران جدا شد و تا مدت ها به نام بلوچستان انگلیس شناخته می شد ٬ولی در حال حاضر تحت عنوان ایالت بلوچستان بخشی
از پاکستان است .جمعیت ان حدود ۲ میلیون و ۶۶۷ هزار نفر است.

زاهدان مرکز این استان است. سیستان و بلوچستان و از شهرستانهای زابل، زاهدان، خاش، ایرانشهر، سراوان، نیک شهر و چابهار تشکیل شده است. همانطور که از نام این استان پیداست افراد این استان از دو قوم مختلف تشکیل شده است.

مراسم ها:

حَشرکردن:جشن لایروبی دریاچه هامون
جشن گندم:جشن شکرگذاری قبل از برداشت گندم
سحرخوانی:جشن سیستانی هاست که پیرمردها قبل از اذان صبح روی پشت بام رفته غزل های باباطاهر و ترانه های سیستانی را می خوانند سپس اذان میگویند.
تراویح:مخصوص بلوچی هاست که شامل نماز ۲۰ رکعتی میشود که در هررکعت یک سوره از قرآن را میخوانند تا در پایان ماه رمضان کل قرآن را ختم کرده باشند.

مطالعه بیشتر