دانلود پاورپوینت صوتی فصل اول مقدمه ای بر تئوری حسابداری

دانلود پاورپوینت صوتی فصل اول مقدمه ای بر تئوری حسابداری
نوع فایل
ppt
حجم فایل
17mb
نویسنده
دسته بندی
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت صوتی فصل اول مقدمه ای بر تئوری حسابداری

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پاورپوینت صوتی فصل اول : مقدمه ای بر تئوری حسابداری می باشد که با فرمت ppt در ۲۴ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است.امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد . در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست پاورپوینت صوتی فصل اول : مقدمه ای بر تئوری حسابداری:

-حسابداری چیست؟

-تئوری به چه معناست؟

-تئوری حسابداری چیست؟

-ضرورت وجود تئوری در حسابداری

-دیدگاه های مختلف پیرامون حسابداری

-سیر تکامل تئوری های حسابداری

حسابداری چیست؟

حسابداری عبارت است از:
فن ثبت ، طبقه بندی و تلخیص فعالیت های مالی یک موسسه در قالب اعداد قابل سنجش به پول و تفسیر نتایج حاصل از بررسی این اعداد.فرآیند شناسایی ، اندازه گیری و مخابره اطلاعات اقتصادی که امکان انجام قضاوتها و اتخاذ تصمیمات توسط استفاده کنندگان از این اطلاعات را فرآهم آورد.

-حسابداران  از طریق گزارشگری مالی با محیط مالی و عوامل آن ارتباط برقرار می کنند. برقراری این تعامل باعث خواهد شد تا پدیده های رفتاری اجتماعی و البته اقتصادی حاصل آید که بدون نگرش تئوریک نمی توان آن را تشریح کرد . ابتدا لازم است تا با مفهوم تئوری آشنا شویم .

تئوری به چه معناست؟

تعریف تئوری؛ در فرهنگ لغت آکسفورد:

-مجموعه یا سیستمی از ایده ها یا گزاره ها که برای تبیین یا به حساب گرفتن مجموعه ای از وقایع یا پدیده بکار گرفته می شود.

هندریکسن:

-مجموعه ای یکپارچه از مفروضات؛ اصول مفهومی و کاربردی است که چارچوبی کلی برای ارجاع جستارهای پژوهشی فراهم می آورد.

با توجه به تعاریف مطرح شده میتوان تئوری را بصورت زیر تعریف نمود؛

-تئوری جریانی منطقی از استدلال است که مارا از مجموعه ای مفروضات بنیادی به نتایج نهایی رهنمون میسازد. نتیجه یک تئوری ، بیانی صریح و روشن از گذشته؛ حال یا آینده است که برپایه استدلال های منطقی آن تئوری بنا شده است.

-تئوری ها علاوه بر شرح وقایع؛ امکان پیش بینی آتی آن را نیز فراهم می آورند . البته باید به این موضوع دقت داشت که پیش بینی، همواره با عدم قطعیت همراه بوده و هرگز بصورت قطعی قابل بیان نیست.

مطالعه بیشتر