دانلود خلاصه کتاب حسابرسی پیشرفته دکتر جمشیدی نوید

دانلود خلاصه کتاب حسابرسی پیشرفته دکتر جمشیدی نوید
نوع فایل
pdf
حجم فایل
350kb
نویسنده
دسته بندی
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود خلاصه کتاب حسابرسی پیشرفته دکتر جمشیدی نوید

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شاملجامع ترین جزوه خلاصه کتاب حسابرسی پیشرفته دکتر جمشیدی نوید می باشد که با فرمت pdf بصورت تایپ شده در ۴۹ صفحه با قابلیت سرچ و جستجو تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فصول خلاصه کتاب حسابرسی پیشرفته دکتر جمشیدی نوید:

فصل اول:

مروری بر حسابرسی

فصل دوم:

حسابرسی سیستم های کامپیوتری

فصل سوم:

حسابرسی عملیاتی

فصل چهارم:

حسابرسی عملکرد مدیریت

فصل پنجم:

حسابرسی مبتنی بر ریسک (ص ۲۲۲ تا ۲۴۶ )

فصل اول: مروری بر حسابرسی

سیر تکاملی حسابرسی را به ترتیب نام برده و هر کدام را به اختصار شرح دهید؟

۱ – حسابرسی مبتنی بر سندرسی: در این روش رسیدگی به اسناد و مدارک اولیه، رکن اصلی رسیدگی است. به این ترتیب که تمامی یا درصدی از معاملات مورد توجه حسابرس بوده و محاسبات نیز جزء وظایف حسابرس تلقی می شود و حسابرس رویدادها ی مالی را طبقه بندی نموده و اسناد حسابداری را با دفاتر تطبیق می دهد. به طور کلی هر رویداد مالی که از سوی صاحب کار به حسابرس ارائه می شود مورد رسیدگی و توجه حسابرس قرار می گیرد.
۲ – حسابرسی مبتنی بر ترازنامه: در این روش اثبات دارایی ها و بدهی ها رکن اصلی رسیدگی حسابرس بوده است و در این حسابرسی نسبت به حسابرسی مبتنی بر سندرسی، به مراتب زمان رسیدگی کاهش می یابد و در این روش اعتبار معاملات مورد توجه نیست بلکه اثبات اقلام صورت های مالی و کاهش زمان رسیدگی مورد توجه است.
۳ – حسابرسی مبتنی بر سیستم: رکن اصلی در این نوع حسابرسی، سیستم کنترل داخلی صاحب کار است و به این دلیل است که کنترل های مزبور زیربنای گزارشگری محسوب می شوند.

مطالعه بیشتر